Połącz dwa produkty i odetkaj zlew! Wydasz tylko 2 zł, a odpływ błyskawicznie przepuści wodę

Zapchany zlew to zmora wielu kucharzy i kucharek. Czasami nie mamy pod ręką tzw. "żmijki'' i nadchodzi związany z tym stres. Spokojnie, w takiej sytuacji sprawdzą się świetnie domowe sposoby na odetkanie zlewu, które są nie tylko tanie, ale i skuteczne.

Z pewnością wiele osób miało w przeszłości problem ze zlewem, który się zapchał. Taka sytuacja zachodzi najczęściej w kuchni, ponieważ to tam zlew narażony jest na resztki jedzenia itp. Gromadzący się brud potrafi narobić wiele szkód, jednak jeśli w miarę szybko zainterweniujesz, możesz samemu w domu zadbać o zatkany zlew, bez konieczności wzywania hydraulika. Te triki z pewnością ułatwią Ci pracę

Zobacz wideo Płyta indukcyjna - największy pożeracz prądu w domu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na zapchany zlew? Śmiało wykorzystaj produkt z kuchni

Zanim sięgniesz po silne detergenty, warto spróbować skorzystać z domowych sposobów, które potrafią zdziałać cuda. Soda oczyszczona i ocet to sprawdzone i lubiane sposoby na odetkanie zlewu w domu. Do odpływu należy wsypać pół szklanki sody oczyszczonej, a następnie zalać to taką samą ilością octu. Zatkaj odpływ i poczekaj około 30 minut, po tym czasie należy obficie spłukać zlew.

Sposób na odetkanie zlewu. Ta przyprawa jest zaskakująca!

Jednym z dawnych sposobów na zatkany zlew, który najprawdopodobniej wykorzystywały jeszcze nasze babcie to wsypanie soli do odpływu! Czubatą łyżkę soli kuchennej wsyp do odpływu i zalej wrzątkiem. W taki sposób sól rozpuści zanieczyszczenia i zlew nie będzie zatkany.

Jak odetkać zapchany odpływ? To prostsze niż myślisz

Zapchany zlew nie będzie występował często, jeśli odpowiednio zadbasz o jego czyszczenie. Warto raz w tygodniu zapobiegawczo wlać do odpływu ocet wraz z sodą, co pozwoli przeczyścić rury. Pamiętaj również, aby w zlewie stosować sitko, które będzie zbierało zanieczyszczenia. Sitko pozwoli Ci w łatwy sposób, wyrzucić zbierające się resztki jedzenia w zlewie do śmietnika.

Więcej o: