Gdzie złożyć wniosek o dodatek elektryczny? Te osoby już tego nie zrobią! Przegapiły ważny termin

Dodatek elektryczny 2023 to świadczenie, które może stanowić pomoc dla wielu gospodarstw. Dopłata do prądu jest skierowana do osób korzystających m.in. z fotowoltaiki. Kogo konkretnie wesprze dodatek elektryczny 2023? Jak złożyć wniosek o dodatek elektryczny i jakie są terminy? Odpowiadamy.

W Polsce coraz więcej gospodarstw korzysta z fotowoltaiki, a uzyskaną w ten sposób energię wykorzystują m.in. na ogrzewanie. To właśnie dla tych osób rząd przygotował specjalne wsparcie, o czym możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu z 30 listopada, czyli dnia przed rozpoczęciem przyjmowania wniosków. Wysokość świadczenia jest uzależniona od zużycia energii elektrycznej w 2021. Co ważne, wnioski o dopłatę do prądu nadal są przyjmowane, choć czasu na ich złożenie jest coraz mniej.

Zobacz wideo Czopek: W słoneczne i wietrzne dni, widzimy spadki cen energii o kilkaset złotych

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Dodatek elektryczny a fotowoltaika i zużycie energii. Ile wynosi dopłata do prądu?

Dofinansowanie, jakie można otrzymać w ramach dodatku elektrycznego, wynosi:

  • 1000 zł – w przypadku gospodarstw, gdzie zużywane jest do 5 MWh rocznie,
  • 1500 zł – jeśli ilość zużywanej energii wyższa niż 5 MWh rocznie.

Dlaczego grzejnik nie grzeje? Pozbądź się problemu stosując ten trik. Szybko ocieplisz mieszkanie Zastosuj ten trik, aby zachować ciepło w mieszkaniu i zaoszczędzić

Dodatek elektryczny. Dla kogo przeznaczone jest świadczenie?

Jak dowiadujemy się ze strony rządowej, nie wszystkie osoby są uprawnione do świadczenia. Dodatek energetyczny nie przysługuje osobom, które:

  • posiadają mikroinstalacje PV i ogrzewanie elektryczne,
  • posiadają pompy ciepła oraz mikroinstalacje FV,
  • są objęte pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę dodatku węglowego lub na inne źródła ciepła,
  • zakupiły paliwo stałe po cenie i od przedsiębiorcy, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców niektórych paliw stałych w związku z sytuacją na rynku tych paliw.

Ponadto, na dodatek do prądu nie mogą liczyć osoby, które nie złożyły odpowiedniego wpisu lub nie zgłosiły źródła ogrzewania do CEEB. Czynność tę należało wykonać do 11 sierpnia 2022.

Gdzie złożyć wniosek o dodatek 200 plus do emerytury? 200 zł do emerytury, ale nie z ZUS. Gdzie złożyć wniosek?

Dodatek energetyczny 2023. Jak złożyć wniosek o dodatek energetyczny?

Przyjmowanie wniosków o dodatek elektryczny rozpoczęło się 1 grudnia 2022 i potrwa do 1 lutego 2023. Wniosek należy złożyć w gminach właściwych ze względu na miejsce zamieszkania, a jego wzór można pobrać ze strony Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Warto zaznaczyć też, że świadczenie będzie wypłacane do 31 marca 2023.

Więcej o: