Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety i zobacz, co się stanie. Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić

Bez wątpienia miejscem, gdzie znajduje się najwięcej bakterii oraz wirusów jest toaleta. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o czystość muszli klozetowej. Okazuje się, że nie tylko chemiczne środki doskonale poradzą sobie z zarazkami i przykrym zapachem. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt.

W pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z toalety pomoże ci jeden niepozorny przedmiot. Kupisz go w każdym sklepie oraz kiosku za grosze. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Wrzuć zapałkę do toalety. To tani sposób na pozbycie się bakterii 

Chodzi oczywiście o zapałki. Jak jej użyć? Wystarczy odpalić jedną zapałkę, a następnie wrzucić ją do muszli klozetowej i pozostawić w niej na kilka minut. Znajdująca się na zapałce siarka rozejdzie się po całej toalecie i usunie bakterie odpowiedzialne za tworzenie się nieprzyjemnego zapachu. Po upływie kilku minut należy założyć rękawiczki i wyciągnąć zapałkę z muszli klozetowej, a następnie wyrzucić ją do kosza na śmieci. Aby utrzymać świeżość toalety, warto wrzucać zapałkę do muszli klozetowej dwa razy w tygodniu. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. W pobliżu muszli nie powinny znajdować się detergenty, kosmetyki ani inne produkty łatwopalne. Dodatkowo między wrzuceniem zapałki do toalety a ostatnim czyszczeniem muszli przy użyciu detergentów powinny minąć co najmniej dwa dni. 

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? To sprawdzony sposób naszych babć

Osadu z kamienia, który zgromadził się na dnie muszli klozetowej, pozbędziesz się dzięki temu produktowi, który najprawdopodobniej masz w kuchni. Ocet bez problemu usunie zalegający kamień. Jak go użyć? Najpierw należy usunąć całą wodę z dnia muszli. Najlepiej użyć do tego pustej butelki, do której zostanie zassana woda. Następnie wlej ocet spirytusowy 10 procent, tak aby zakrył cały osad z kamienia i pozostaw go w toalecie na całą noc. Na drugi dzień wyczyść muszlę szczotką oraz wodą. 

Więcej o: