Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety i zobacz, co się stanie. Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić

Bez wątpienia miejscem, gdzie znajduje się najwięcej bakterii oraz wirusów jest toaleta. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o czystość muszli klozetowej. Okazuje się, że nie tylko chemiczne środki doskonale poradzą sobie z zarazkami i przykrym zapachem. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt.

W pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu z toalety pomoże ci jeden niepozorny przedmiot. Kupisz go w każdym sklepie oraz kiosku za grosze. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Wrzuć zapałkę do toalety. To tani sposób na pozbycie się bakterii 

Chodzi oczywiście o zapałki. Jak jej użyć? Wystarczy odpalić jedną zapałkę, a następnie wrzucić ją do muszli klozetowej i pozostawić w niej na kilka minut. Znajdująca się na zapałce siarka rozejdzie się po całej toalecie i usunie bakterie odpowiedzialne za tworzenie się nieprzyjemnego zapachu. Po upływie kilku minut należy założyć rękawiczki i wyciągnąć zapałkę z muszli klozetowej, a następnie wyrzucić ją do kosza na śmieci. Aby utrzymać świeżość toalety, warto wrzucać zapałkę do muszli klozetowej dwa razy w tygodniu. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie. W pobliżu muszli nie powinny znajdować się detergenty, kosmetyki ani inne produkty łatwopalne. Dodatkowo między wrzuceniem zapałki do toalety a ostatnim czyszczeniem muszli przy użyciu detergentów powinny minąć co najmniej dwa dni. 

Dlaczego grzejnik nie grzeje? Pozbądź się problemu stosując ten trik. Szybko ocieplisz mieszkanie Zastosuj ten trik, aby zachować ciepło w mieszkaniu i zaoszczędzić

Jak pozbyć się kamienia z muszli klozetowej? To sprawdzony sposób naszych babć

Osadu z kamienia, który zgromadził się na dnie muszli klozetowej, pozbędziesz się dzięki temu produktowi, który najprawdopodobniej masz w kuchni. Ocet bez problemu usunie zalegający kamień. Jak go użyć? Najpierw należy usunąć całą wodę z dnia muszli. Najlepiej użyć do tego pustej butelki, do której zostanie zassana woda. Następnie wlej ocet spirytusowy 10 procent, tak aby zakrył cały osad z kamienia i pozostaw go w toalecie na całą noc. Na drugi dzień wyczyść muszlę szczotką oraz wodą. 

czyszczenie zlewu Wsyp pół szklanki soli do odpływu. Banalny trik na oszczędzanie

Więcej o: