Banalny test na porowatość włosów! Wykonaj go w domu, a dowiesz się czego pragną kosmyki

Określenie porowatości włosów to bardzo ważna kwestia, jeśli chcesz zacząć w profesjonalny sposób dbać o swoje włosy. Dobór kosmetyków jest tu bardzo istotny. Jak określić porowatość włosów? Co oznacza porowatość włosów? Poznaj odpowiedzi na te pytania w artykule!

Odpowiednie kosmetyki i plany pielęgnacji włosów to tzw. must have, kiedy chcesz zacząć dbać o swoje włosy, ponieważ źle dobrane kosmetyki mogą źle wpływać na kondycję włosów. Ważną kwestią, jak nie najważniejszą jest również świadomość, jakie włosy się posiada — niskoporowate, średnioporowate czy może wysokoporowate? Sprawdź, jak w łatwy sposób w domu możesz określić porowatość swoich włosów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co oznacza porowatość włosów? Istnieją trzy rodzaje

Porowatość włosów to ich zdolność do wchłaniania i zatrzymywania wilgoci. Wyróżniamy trzy rodzaje porowatości włosów: 

  • niskoporowate — łuski włosa są domknięte
  • średnioporowate — łuski włosa są lekko odchylone
  • wysokoporowate — łuski włosa są mocno odchylone

Jeśli łuski włosa są lekko lub bardzo rozchylone, można zauważyć problem rozdwajających się końcówek, wypadania włosów czy ich przesuszenia. Gdy łuski włosa są domknięte, można je określić jako dość zdrowe, a aby takie zostały, warto stosować świadomą pielęgnację.

Jak określić porowatość włosów w domu? Przyszykuj szklankę z wodą

Określenie porowatości włosów można wykonać nawet w domu za pomocą szklanki z wodą. Do szklanki wlej letnią wodę i zanurz w niej kosmyk włosa, pozostawiając na około 5 minut. Po tym czasie sprawdź, gdzie znajduje się kosmyk. Jeśli twój włos znajduje się na dnie szklanki, najprawdopodobniej twoje włosy są wysokoporowate. Jeśli natomiast znajduje się na powierzchni, masz włosy niskoporowate. Kosmyk włosa znajdujący się w połowie może oznaczać włosy średnioporowate. Na różnych stronach internetowych, możesz również wykonać test na porowatość włosów, odpowiadając na pytania z ankiety. Oczywiście najbardziej wiarygodny wynik może określić specjalista.

Więcej o: