Barivel to najdłuższy kot świata! Budzi zachwyt w sieci, a jego rozmiar zwala z nóg

Najdłuższy kot na świecie nazywa się Barivel i w 2018 roku zapisał się on w wielkiej Księdze Rekordów Guinnessa, jako nowy najdłuższy żyjący kot domowy, tym samym wyprzedzając swojego poprzednika z 2015 roku. Jego rozmiary naprawdę robią wrażenie, a zwierzę budzi ogromny podziw!

Zapis w Księdze Rekordów Guinnessa to marzenie niemalże każdego właściciela wyjątkowych czworonogów. Tym razem znalazł się w niej kot rasy Maine Coon, stając się najdłuższym żyjącym domowym kotem świata. Od 2018 Barivel żyje w blasku fleszy i wciąż zaskakuje swoim gigantycznymi rozmiarami. Warto zobaczyć go na własne oczy!

Zobacz wideo Wielka fanka pizzy i kotków. W Koło Plotka zagrała Ewa Zawada

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najdłuższy żyjący kot świata! Barivel zapisał się na liście rekordów Guinnessa

Aktualnym kocim rekordzistom, w kategorii najdłuższy żyjący kot świata, jest Barivel rasy Maine Coon, pochodzący z włoskiego miasteczka Vigevano. Rekord uznano 22 maja 2018 roku, tym samym nowy zwycięzca tej kategorii wyprzedził swojego poprzednika o niecałe 2 centymetry, mierząc 120 cm długości. 

 

Gigant o spokojnym usposobieniu. Kim jest nowy rekordzista?

Właścicielka kociego rekordzisty twierdzi, iż jest on wyjątkowo spokojnym i wręcz nieśmiałym kotem. Choć być może nieco zmieniło się odkąd został gwiazdą, wzbudzając niemały podziw swoimi gigantycznymi rozmiarami. Najdłuższy kot świata doczekał się także swojego konta na Instagramie, gdzie można każdego dnia obserwować, jak rośnie. 

 

Ludo - poprzedni rekordzista tej kategorii

Poprzednikiem Barivel'a był niejaki Ludo pochodzący z Ameryki Północnej. Jego weryfikacja odbyła się 6 października 2015 roki i w tamtym momencie mierzył on 118,33 cm długości. Co ciekawe, jego właścicielkę Kelsey Gill, do zakupu rasy Maine Coon skłoniło obejrzenie serii filmów o Harrym Potterze i marzenie o posiadaniu zwierzaka wyjątkowo dużych rozmiarów. Ludo, tak jak i jego następca, należy do wyjątkowo opanowanych i milusińskich kotów. 

Więcej o: