Jak się pozbyć drugiego podbródka? Tiktokera pokazała sposób, dzięki któremu zrobisz to w kilka minut

Piękna, smukła szyja oraz wyraźnie zarysowana żuchwa to detale twarzy, które nadają jej szlachetnego wyglądu. Niestety, ze zjawiskiem podwójnego podbródka boryka się obecnie coraz więcej osób. Wbrew wielu obiegowym opiniom wcale nie posiadają go jedynie osoby otyłe lub z nadwagą.

Podwójny podbródek nie jest wyłącznie domeną ludzi zmagających się z paroma nadprogramowymi kilogramami. Często przeszkadza również osobom szczupłym. Niestety, skóra w tym miejscu ma tendencję do utraty elastyczności, przez co zaczyna opadać. Dla wielu osób taki podwójny podbródek jest źródłem kompleksów, którego najchętniej pozbyłyby się raz na zawsze. Jednak nie każdego stać na zabiegi z medycyny estetycznej, jak więc ukryć go przy pomocy makijażu?

Zobacz wideo Jak wyglądają celebrytki bez makijażu? Oto porównanie do wersji w make-upie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTok jako trendsetter. Gwiazdy makijażowego TikToka

TikTok jest aplikacją, która jest prawdziwą kopalnią ciekawych filmów. Od śmiesznych historii, po sztuczki domowe, aż po makijaż. Często to właśnie na nim zaczynają się nowe modowe i urodowe trendy, głównie przez to, że jest dostępny w praktycznie każdym kraju na świecie i filmiki mają szansę się wybić. Są użytkownicy, którzy wybierają sobie jedną z kategorii, którą chcą prezentować na swoim profilu i tego się trzymają, zdobywając bazę obserwatorów i fanów. Jedną z nich jest @nikkietutorials publikująca filmy makijażowe. Oprócz filmów przedstawiających jej autorskie kreacje makijażowe wypróbowuje sposoby innych osób, sprawdzając, jak wyglądają na twarzy osoby plus size.

Szybki trik z TikToka. Bronzer i gąbeczka 

To jeden z bardzo popularnych trendów na ukrycie podwójnego podbródka, głównie ze względu na swoją prostotę. Nie wymaga specjalnych umiejętności makijażowych ani specjalistycznych sprzętów i drogich kosmetyków. Wystarczy to, co zazwyczaj już znajduje się w naszej kosmetyczce. W celu ukrycia podbródka potrzebne nam będą bronzer, najlepiej w sztyfcie lub płynny, i beauty blender. Makijaż podbródka robimy po zrobieniu pełnego makijażu twarzy, jeśli będziemy taki wykonywać. Głowę należy jak najbardziej odsunąć do tyłu lub spuścić w dół by fałdy skóry spod twarzy były jak najbardziej wysunięte w przód. Następnie nakładamy bronzer pomiędzy podbródek a utworzoną fałdę skóry. Linie z bronzera blendujemy i gotowe! Nasz twarz wygląda zgrabnie i smukło!

Więcej o: