Zostaw szklankę napoju i zamocz w niej srebro. Błyskawicznie odzyska dawny blask

Srebrna biżuteria to piękna ozdoba, która potrafi kosztować krocie. Choć chcielibyśmy, aby zawsze lśniła jak nowa z czasem traci swój blask i brązowieje. Można jednak temu zapobiec bez wizyty u jubilera. Wyjaśniamy, jak wyczyścić srebro domowym sposobem.

Srebrna biżuteria, choć pięknie się mieni, z czasem zaczyna matowieć i tracić kolor. Pojawia się ciemny osad, którego nie usuniemy zwykłą ściereczką. U jubilera z pewnością kupisz specjalne środki do czyszczenia biżuterii, ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy lub nie masz czasu, by iść do sklepu, możesz wykorzystać domowe sposoby. Sprawdź, jak porządnie wyczyścić srebro, by powrócił jego dawny blask.

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić srebro domowym sposobem? Ta metoda zawsze się sprawdza

Najpopularniejszym sposobem na czyszczenie srebra jest domowa mieszanka sody oczyszczonej, octu i wody. Nie bez powodu jest najczęściej stosowaną metodą, ponieważ efekt zawsze zadowala. Do miski wlej gorącą wodę, dodaj do tego łyżeczkę sody i jedną łyżkę octu. Wymieszaj wszystkie składniki i zamocz w roztworze srebrne przedmioty. Po 30 minutach wyjmiesz czyste i błyszczące srebro.

Ten trik cię zaskoczy! Popularny napój wyczyści twoją biżuterię

Mało kto wie, że doskonałym środkiem do czyszczenia srebra jest napój gazowany. Choć pomysł wydaje się absurdalny, w rzeczywiście jest naprawdę skuteczny. Wlej trochę napoju typu cola do miski i zamocz w niej biżuterię. Wyjmij ją po około 12 godzinach, przepłucz w czystej wodzie i osusz. Srebro będzie lśnić jak nowe. Ten sam skutek osiągniesz mocząc biżuterię w wódce.

Jak szybko wyczyścić srebro? Użyj tego, co masz w domu

Jeśli nie masz tyle czasu, by czekać kilka godzin i potrzebujesz szybko wyczyść srebro, najlepiej sprawdzi się pasta do zębów. Posmaruj zabrudzone elementy pastą i pozostaw na kilka minut. Najlepiej nada się do tego miękka szczoteczka do zębów. Po tym czasie wypłucz srebro pod wodą i dokładnie wytrzyj. Do szybkiego czyszczenia nada się również specjalna ściereczka, którą kupisz w sklepie z biżuterią. 

Więcej o: