Masz zniszczone pięty? Rozwiązania szukaj w aptece! Wystarczy produkt za 10 złotych

Suche pięty to problem, z którym zmaga się wiele osób i wzbudza on u nich skrępowanie. Zrogowaciały naskórek nie wygląda estetycznie, jednak są sposoby, aby o niego zadbać i zniwelować. Dowiedz się, jakie są sposoby na suche i szorstkie pięty.

Pękające i suche pięty to dolegliwość, która przytłacza wiele osób. Ta część ciała narażona jest tak naprawdę na stały ucisk związany z podtrzymywaniem całego ciała. Aspekty takie jak zbyt ciasne obuwie czy brak pielęgnacji sprawiają, że skóra staje się sucha i zrogowaciała. Jak walczyć z suchą skórą stóp?

Zobacz wideo Aktywność fizyczna w ciąży. Czego nie robić, aby nie zaszkodzić sobie i dziecku?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co na suche i popękane pięty? Ten sposób może cię zaskoczyć

Walka z suchą skórą pięt może się zakończyć, a my mamy na to świetny sposób. Wykorzystując produkt, który zapewne masz w kuchni, możesz nareszcie cieszyć się delikatną skórą na piętach. Co to takiego? Oczywiście mowa tutaj o niezawodnej sodzie oczyszczonej! Na początek namocz stopy w ciepłej wodzie, a następnie wetrzyj odrobinę sody w miejsce z suchą skórą. Po wmasowaniu odczekaj 5 minut, spłucz wszystko wodą i wytrzyj stopy. Następnie na pięty nałóż swój ulubiony balsam.

Idź do apteki i poszukaj tego produktu. Zrogowaciałe pięty pójdą w zapomnienie

Czasami mylnie myślimy, że zapewne kremy, balsamy w aptekach będą drogie. Otóż nie! Jeśli chodzi o produkt na suche pięty, który zdziała cuda i dostaniesz go w aptece to maść z witaminą A. Taka maść przywróci skórze stóp gładkość, nawilży ją i ujędrni. Koszt maści z witaminą A w aptece to około 10 zł. Pamiętaj, aby stosować ją regularnie. 

Dlaczego masz zrogowaciałe pięty? Przyczyn może być kilka

Suche pięty to w większości przypadków efekt ich zaniedbania i braku odpowiedniej pielęgnacji. Jednak jeśli twoje pięty pomimo pielęgnacji nadal są suche, warto skonsultować to ze specjalistą. Zrogowaciały naskórek na piętach i stale sucha skóra mogą zwiastować różne choroby, takie jak np.:

  • Choroby tarczycy,
  • Cukrzyca,
  • Zaburzenia krążenia,
  • Łuszczyca,
  • Egzema.
Więcej o: