Toaleta się zapchała a przepychacza nigdzie nie ma? Banalny trik pozwoli ci uporać się z tym problemem

Zatkana toaleta to zmora, każdej łazienki. Czy to łazienka w domu, restauracji, sklepie czy hotelu, nie można zaprzeczyć, że zapchany odpływ jest bardzo uciążliwy. Normalne korzystanie z ubikacji jest wtedy niemożliwe. Co zrobić, gdy spotkamy się z tym problemem a przepychacza brak? Podpowiadamy!

Niestety, zazwyczaj toaleta nie zapycha się przez przypadek. Jest najczęściej spowodowana zbyt dużą ilością papieru toaletowego, zalegających ręczników papierowych, podpasek czy tamponów w odpływie, czy po prostu awarią spłuczki. Niezależnie od przyczyny, jest to problem, którego nie powinno się lekceważyć, bo sam z siebie nie zniknie. Nie chodzi tu wyłącznie o brak swobodnego korzystania, ale zatkana toaleta to gwarancja namnażania się bakterii oraz nieprzyjemnego zapachu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Folia spożywcza nie tylko do jedzenia. Domowe sposoby na przepchanie toalety

Skuteczną metodą na przepchanie toalety jest folia spożywcza, która świetnie zastąpi tradycyjny przepychacz. Najlepiej sprawdzi się u osób posiadających wiszącą miskę WC, taką bez stopy, ale nie ma problemu ze stosowaniem jej również ze zwykłą toaletą. Sposób polega na szczelnym obwiązaniu miski, tak by otwór był całkowicie zakryty. Aby uniknąć rozerwania podczas procesu przepychania, najlepiej będzie owinąć toaletę kilkoma warstwami. Następnie należy spuścić wodę, tak by folia na toalecie się uniosła. Wybrzuszona folia będzie dowodem na powstanie ciśnienia w środku misy. Wybrzuszenie należy nacisnąć tak, by woda spłynęła do odpływu i powtórzyć tę czynność kilkukrotnie, aż woda przestanie się nadmiernie gromadzić.

Zbyt duża ilość papieru? Sposoby bez konieczności przepychania

Pierwszym z nich jest połączenie płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą. Polega na wlaniu mieszkanki płynu z wodą do stojącej w muszli wody i odczekaniu nie więcej niż 20 minut, po tym czasie wystarczy całość zalać ciepłą wodą i po kilku minutach spłukać wodę. Drugim sposobem jest ocet i soda oczyszczona, które są jednymi z najbardziej uniwersalnych produktów w domu. Na początku należy wsypać kilka łyżek sody oczyszczonej, a następnie zalać ją octem. Po kilku minutach można spuścić wodę. Taka mieszanka doskonale sprawdza się w przypadku większości zatorów, w tym z papieru czy tłuszczu.

Więcej o: