To, ile mamy wody w organizmie, zależy m.in. od wieku, płci i zawartości tkanki tłuszczowej. Może też wynikać z problemów hormonalnych. Opuchlizna twarzy, dłoni i kończyn to tylko niektóre z objawów, wskazujących na to, że w ciele jest zbyt dużo wody. Sprawdź, co wpływa na zaleganie wody w organizmie i jak można z tym walczyć! Pamiętaj, że wszelkie zmiany w diecie, czy stylu życia warto wcześniej skonsultować z dietetykiem, lub innym specjalistą.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Najczęstszym i najszybciej zauważalnym objawem zatrzymywania się wody w organizmie jest opuchnięcie danych części ciała. Obrzęki te są spowodowane nadmierną ucieczką wody z naczyń krwionośnych do tkanek. Obrzęki stóp, twarzy i oczu nie należą do najprzyjemniejszych, jednak nadmiar wody w organizmie może przyswajać dodatkowo o uczucie ciężkości i zmęczenia, ból głowy czy brak koncentracji. Jeśli widzisz któryś z tych objawów, warto zgłosić się do specjalisty.
Pozbycie się wody z organizmu to proces, który nie należy do najszybszych oraz musi być przeprowadzany regularnie i sumiennie. Oto kilka sposobów na pozbycie się wody z organizmu, które pomogą Ci z tym problemem: