Jak pozbyć się wody z organizmu? Znamy aż 7 sposobów, które dają poczucie lekkości

Jak pozbyć się wody z organizmu? Domowe sposoby mogą dużo zdziałać i wpłynąć nawet na utratę zbędnych kilogramów. Co oznacza nadmiar wody w ciele? Jak wpływa na cały organizm? Znamy aż siedem sposobów, aby rozwiązać ten problem.

To, ile mamy wody w organizmie, zależy m.in. od wieku, płci i zawartości tkanki tłuszczowej. Może też wynikać z problemów hormonalnych. Opuchlizna twarzy, dłoni i kończyn to tylko niektóre z objawów, wskazujących na to, że w ciele jest zbyt dużo wody. Sprawdź, co wpływa na zaleganie wody w organizmie i jak można z tym walczyć! Pamiętaj, że wszelkie zmiany w diecie, czy stylu życia warto wcześniej skonsultować z dietetykiem, lub innym specjalistą. 

Zobacz wideo Maffashion pokazuje ciało tydzień po porodzie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawdzić, czy masz za dużo wody w organizmie?

Najczęstszym i najszybciej zauważalnym objawem zatrzymywania się wody w organizmie jest opuchnięcie danych części ciała. Obrzęki te są spowodowane nadmierną ucieczką wody z naczyń krwionośnych do tkanek. Obrzęki stóp, twarzy i oczu nie należą do najprzyjemniejszych, jednak nadmiar wody w organizmie może przyswajać dodatkowo o uczucie ciężkości i zmęczenia, ból głowy czy brak koncentracji. Jeśli widzisz któryś z tych objawów, warto zgłosić się do specjalisty.

Jak pozbyć się wody z organizmu? Te triki Ci pomogą

Pozbycie się wody z organizmu to proces, który nie należy do najszybszych oraz musi być przeprowadzany regularnie i sumiennie. Oto kilka sposobów na pozbycie się wody z organizmu, które pomogą Ci z tym problemem:

  • Unikaj restrykcyjnych diet odchudzających.
  • Zrezygnuj z wysokoprzetworzonej żywności, takich jak fast foody czy tłuste przekąski.
  • Zrezygnuj z soli lub zmniejsz jej ilość w potrawach (sól możesz zastąpić innymi przyprawami np. oregano).
  • Ogranicz picie napojów alkoholowych.
  • Jedz więcej produktów z dużą ilością potasu.
  • Zacznij uprawiać sport, aktywność fizyczna jest bardzo potrzebna.
  • Skonsultuj się z lekarzem.
Więcej o: