Mały otwór w zlewie. Do czego służy? Większość osób nie wie, jak ważną pełni funkcję

Praktycznie każda umywalka posiada niewielki otwór nad lub pod kranem. Większość osób nie wie, do czego służy. Okazuje się, że ma bardzo praktyczne i kluczowe dla bezpieczeństwa zastosowanie. Podpowiadamy, dlaczego warto znać tę ciekawostkę.

Umywalki i wanny posiadają specjalnie odlane otwory nad lub pod kranem. Jeśli zachodzisz w głowę, jakie jest ich praktyczne zastosowanie, to mamy prostą odpowiedź. Okazuje się, że mało kto o tym wie, a rozwiązanie jest banalnie proste.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do czego służy otwór w zlewie? Odpowiedź na tę "zagadkę" jest prosta

Jeśli zastanawiasz się, z jakiego powodu taka konstrukcja funkcjonuje od zawsze w domowych sanitariatach, mamy odpowiedź! Dziurka w wannach i umywalkach została wymyślona po to, by ekonomicznie i bezpiecznie korzystać z wody. Podczas napełniania zlewu wodą zawsze zatykamy odpływ. Jeśli jednak zdarzy się, że zostawimy naczynie do zapełnienia i o nim zapomnimy, grozi nam zalanie mieszkania. Ten otwór to swego rodzaju bezpiecznik, który ma zapobiegać takim sytuacjom.

majtki Kokardka w damskich majtkach. Sprawdź, do czego tak naprawdę służy.

Otwór pod lub nad kranem. Jak to działa? Proste i genialne rozwiązanie

Jak to możliwe, że dzięki tak małemu otworowi mieszkanie jest bezpieczne, a woda nie wylewa się poza zlew lub wannę? Otóż dziurka jest bezpośrednio połączona z odpływem na zasadzie połączonych naczyń. Dzięki temu ciecz znajduje ujście i nie jest w stanie przekroczyć wysokości umywalki. Warto również wiedzieć, że otwór w sanitariatach może ulegać szczególnym zabrudzeniom, dlatego powinniśmy go czyścić. Najlepiej nada się do tego gąbka lub wacik nasączone octem lub płynem do mycia naczyń. Do trudno dostępnych powierzchni można również użyć starej szczoteczki do zębów lub patyczków do uszu.

Sztabki złota. Jak wydobywa się złoto? Złoża złota na świecie maleją. Jak pozyskiwać cenny kruszec?

Więcej o: