Genialny sposób na zaparowane okulary. Weź 5 złotych i idź do apteki! Szybko rozwiążesz problem

Wszystkie osoby noszące okulary zapewne znają problem regularnie parujących okularów. Co zrobić, aby okulary nie parowały? W okresie jesienno-zimowym jest to szczególnie uciążliwe i niebezpieczne, ze względu na ograniczone pole widzenia. Okazuje się, że wystarczy kilka złotych i problem zniknie!

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie ciężki dla osób noszących okulary. Muszą one mierzyć się z uporczywym problemem parujących szkieł, które ograniczają ich pole widzenia za każdym razem, gdy z mrozu wchodzą do ogrzewanego pomieszczenia. Wielu z nich decyduje się na inwestycję w specjalną powłoką, która zapobiega osadzaniu się pary, jest to jednak bardzo kosztowne i nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Na szczęście znaleźliśmy kilka tańszych sposobów, które poprawią komfort funkcjonowania okularników. Podpowiadamy, w co warto się zaopatrzeć. 

Zobacz wideo Zastanawiasz się, czym czyścić stal nierdzewną, aby zawsze była błyszcząca? Sprawdź nasze domowe sposoby!

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, żeby okulary nie parowały? Ten płyn przygotujesz sam!

Na rynku jest wiele produktów, w tym chusteczek i detergentów, które mają czyścić i zapobiegać parowaniu okularów. Niestety potrafią być one kosmicznie drogie. Podpowiadamy, jak samemu przygotować płyn, który pozwoli pozbyć się tego problemu, zbytnio nie naruszając twojego budżetu.

W czystym pojemniku połącz kieliszek spirytusu lub wódki z dwoma kieliszkami wody i kroplą płynu do mycia naczyń. Wymieszaj ze sobą wszystkie produkty i przelej do buteleczki, która umożliwi Ci łatwą aplikację niewielkiej ilości produktu. Przed użyciem tego sposobu warto jednak upewnić się u producenta, że szkła w twoich okularach mogą być czyszczone właśnie w ten sposób. 

Domowe sposoby na parujące szkła w okularach. Tanio i szybko pozbędziesz się problemu 

Genialnym trikiem na uniknięcie parowania szkieł jest użycie gliceryny, która dostępna jest w każdej aptece i kosztuje grosze. Ten produkt starczy ci na długo, gdyż przy każdej aplikacji potrzebujesz zaledwie dwóch kropel. Ściereczką z mikrofibry należy przetrzeć naniesiony produkt i następnie wypolerować swoje okulary. Efekt przejrzystych szkieł utrzymywać się będzie przez dłuższy czas, gdy zaczną one ponownie parować należy powtórzyć proces. 

Jak wyczyścić okulary? Ten produkt znajdziesz w każdym domu 

Prostym sposobem na czyszczenie okularów jest użycie zwykłego mydła w kostce i ściereczki z mikrofibry. Umyj zewnętrzną i wewnętrzną stronę szkieł, a następnie osusz je i wypoleruj. Ten trik sprawi, że skroplone cząsteczki wody nie będą tak łatwo przywierać do ich powierzchni. 

Więcej o: