Sprawdził ile wynosi ogrzewanie grzejnikiem elektrycznym przez godzinę. Kwota może szokować

Sezon grzewczy w pełni, a ceny wciąż nieubłaganie rosną. Wiele osób zastanawia się, czy opłaca się dogrzewać mieszkanie grzejnikiem elektrycznym. Tiktoker Dawid Kosiński to obliczył i rozwiał wątpliwości. Ile trzeba zapłacić za ogrzewanie? Dużo.

Dawid Kosiński to tiktoker, który dzieli się nowinkami technologicznymi oraz sprawdza, ile może kosztować nas korzystanie z różnych urządzeń. Tym razem jego zainteresowanie przykuł grzejnik elektryczny. Ta wiedza może nam się przydać, zwłaszcza że jest coraz zimniej. Sprawdź, ile zapłacisz za ogrzanie mieszkania.

Zobacz wideo O ile może wzrosnąć rachunek za gaz, jeśli nie będzie interwencji rządu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tiktoker obliczył, ile zapłacimy za godzinę używania grzejnika elektrycznego. Kwota zwala z nóg

Twórca internetowy, Dawid Kosiński, zakupił grzejnik elektryczny o mocy 2000 W i uruchomił go na czas pełnej godziny, ustawiając go na maksymalną moc grzania. Po 60 minutach temperatura w mieszkaniu wzrosła nieznacznie, bo z 22,5°C na 26°C. Na zamieszczonym filmiku widać, że watomierz wskazał zużycie 1,886 kWh. Zakładając opłaty w wysokości 79 groszy (w zależności od lokalizacji) za 1 kWh, wychodzi, że za godzinę użytkowania zapłacimy 1,50 złotych. Cała noc grzania powinna zatem kosztować nas około 12 złotych, a miesiąc w okolicach 360 złotych, zakładając codzienne grzanie po 8 godzin. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wyliczenia nie są w stu procentach dokładne. Trzeba pamiętać, że grzejnik będzie pracował inaczej, kiedy musi dogrzać do konkretnej temperatury, a inaczej, gdy musi ją utrzymać.

Ile kosztuje ogrzewanie? Czy to dużo? Zdania są podzielone

Wielu internautów było zaskoczonych kwotą. Posypały się zarówno negatywne, jak i pozytywne komentarze. "To jest masakrycznie dużo", "Odechciało mi się zakupu, dziękuję.", "360 PLN miesięcznie to bardzo mało", "Mi podobny zużył prawie 600 złotych.". Jak widać, zdania są podzielone, a wideo wywołało wiele skrajnych emocji. Chociaż dane nie są dokładne, warto zdawać sobie sprawę z tego, ile mniej więcej możemy zapłacić za użytkowanie grzejnika elektrycznego. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę nadchodzące podwyżki za gaz i prąd.

Więcej o: