Kiedy zaczynają się ferie 2023? Kalendarz dni wolnych dla poszczególnych województw

Ferie zimowe 2023 nadciągają wielkimi krokami. Każdego roku jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych urlopów zimą wśród dzieci i ich rodziców, ale nie tylko. Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2023? Gdzie warto pojechać na ferie zimowe? Kalendarz ferii zimowych w Polsce.

Ferie zimowe to idealny czas na odpoczynek. W Polsce obowiązuje każdego roku odpowiedni podział dat w konkretnych województwach. Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2023? Sprawdź, kiedy odpoczniesz.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy zaczynają się ferie 2023? Termin dla poszczególnych województw

Niewiele rzeczy poprawia humor tak, jak dwa tygodnie wolnego od szkoły dla dzieci. Dla rodziców to również jest coś miłego, ponieważ jest to czas, gdy mogą spędzić czas z dziećmi i zaplanować dłuższy wyjazd z całą rodziną. Rozkład ferii zimowych 2023 przedstawia się następująco:

  • 16 – 29 stycznia 2023 r.

Województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r.

Województwo podlaskie, warmińsko-mazurskie.

  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r.

Województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

  • 13 – 26 lutego 2023 r.

Województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Niesamowite odkrycie polskich archeologów. Polskie Stonehenge znaleziono na Śląsku Odkrycie polskich archeologów. Polskie Stonehenge znaleziono na Śląsku

Gdzie wyjechać na ferie z dziećmi? Te miejsca będą idealne

Podczas 14 dni wolnych od szkoły trzeba zorganizować jakoś czas wolny dla dzieci, aby nie przesiedziały całych ferii przed komputerem. Świetnym pomysłem jest wspólny wyjazd np. na narty w góry. Jeśli jesteście z południowej części Polski i góry macie na co dzień za oknem, można wybrać się nad piękne polskie morze! Ferie w szkole nie zawsze oznaczają 14 dni wolnych w pracy rodziców, więc wyjazdy mogą być niemożliwe. Jednak w takiej sytuacji można zaplanować różnego rodzaju wyjścia do parków rozrywki, parków trampolin czy do kina.

Sztabki złota. Jak wydobywa się złoto? Złoża złota na świecie maleją. Jak pozyskiwać cenny kruszec?

Dni wolne od szkoły w 2023 roku

Oprócz długiej przeryw zimowej, czyli ferii, dzieci w szkole mogą liczyć na inne dni, w których odpoczną od lekcji. Dni wolne od szkoły w 2023 roku to:

  • 6-11.04 przerwa świąteczna
  • 01.-03.05 majówka
  • 08.06 - Boże Ciało
Więcej o: