Walentynki 2023. Święto zakochanych zbliża się wielkimi krokami. Sprawdź, kiedy wypada

Walentynki to jedno z najpopularniejszych świąt. Choć zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz zaplanować, jak spędzić ten dzień z ukochaną osobą oraz zastanowić się nad idealnym prezentem. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, kiedy wypadają Walentynki.

Walentynki to święto obchodzone już od średniowiecza na południu i zachodzie Europy. W Polsce popularność zyskało dopiero w latach 90. XX wieku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Walentynki data. Kiedy wypada święto zakochanych? 

Wiele osób uwielbia Walentynki i nie może się doczekać romantycznej kolacji przy świecach ze swoją drugą połówką. Nie brak jednak przeciwników tego święta, którzy krytykują je za konsumpcjonistyczne nastawienie. Kiedy dokładnie wypadają? Walentynki co roku obchodzimy tego samego dnia, czyli 14 lutego

Pomysły na walentynki w szkole. Jakie są zwyczaje? 

W Walentynki w wielu szkołach tego dnia tworzone są skrzynki, do których można wrzucić list lub laurkę dla swojej sympatii. Następnie dyżurni roznoszą je uczniom w trakcie zajęć. Organizowane są także zabawy szkolne oraz dyskoteki. Dla wielu uczniów jest to wyjątkowy dzień, ponieważ nabierają odwagi i mówią o swoich uczuciach. Czasem może się to skończyć nawet relacją na długie lata. 

Prezent na walentynki dla męża. Co dać ukochanej osobie?

Trzeba przyznać, że znacznie łatwiej obdarować tego dnia kobiety. Żony oraz partnerki otrzymują w Walentynki kwiaty, słodkości oraz drobne upominki. Problem pojawia się, gdy to kobiety chcą obdarować wybranka swojego serca. Co najlepiej dać mężczyźnie tego dnia? Zamiast dawać mi prezenty lepiej zabrać go na romantyczną kolację do jego ulubionego miejsca lub samodzielnie przygotować romantyczną kolację w domu. Słodki upominek także powinien przypaść do gustu twojemu mężowi.  

Więcej o: