Jak uszczelnić okna pcv domowym sposobem? Odpowiednia regulacja pomoże ci zaoszczędzić pieniądze!

Jak wyregulować okna i zmienić je na tryb zimowy? Wbrew wszystkiemu nie musi to być praca dla specjalisty. Jeśli dowiesz się, jak uszczelnić okna pcv domowym sposobem, możesz sporo zaoszczędzić. Możesz skutecznie i szybko zrobić to samemu! Wyjaśniamy jak.

Większość plastikowych okien zaprojektowano w taki sposób, by latem zapewniały przepływ powietrza, a zimą skuteczną izolację. Nie każdy jednak pamięta o zmianie trybu z letniego na zimowy, a nieszczelne okna sprawiają, że mimo ogrzewania w mieszkaniu jest zimno i, co gorsza, rachunki rosną. Dlatego przychodzimy z pomocą. Nasza instrukcja pozwoli ci przeprowadzić regulację szybko i bez problemu.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak uszczelnić okna pcv? Czym są tryby w oknach i jakie dają korzyści?

Regulacja okien PCV polega na dociskaniu lub luzowaniu uszczelki, w zależności od pogody na zewnątrz. Gdy na dworze jest ciepło okna powinny być rozszczelnione, by zapobiec duszności i powstawaniu grzybów w domu. Zimą natomiast potrzebujemy ograniczonego przepływu zimnego powietrza, żeby nie doprowadzić do utraty ciepła z wnętrza mieszkania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ustawienie okien. Szczególnie podczas większych chłodów, kiedy musimy dbać o komfort termiczny i zdrowie oraz chcemy ograniczyć niepotrzebne wydatki.

Regulacja okien PCV. Jak przestawić okna na tryb zimowy? To proste!

Jak krok po kroku wyregulować samodzielnie okna?

1. Na początek otwórz szeroko okno.

2. Zlokalizuj na okuciu okna metalowe rolki regulujące. W zależności od okien mogą różnić się wyglądem i miejscem.

3. Użyj klucza imbusowego lub kombinerek, by docisnąć rolki jak najbliżej uszczelki. Większość rolek posiada niewielkie oznaczenie sugerujące, w jakim trybie obecnie znajdują się okna.

4. Sprawdź, czy okno otwiera się i zamyka bez problemu.

Pamiętaj, że po zmianie trybu na zimowy, okno może chodzić nieco ciężej. Jest to jednak zupełnie naturalne i dzięki temu, powietrze z zewnątrz nie będzie dostawać się do mieszkania.

Więcej o: