Jedziesz autostradą i widzisz korek? Zapamiętaj tę radę w trosce o bezpieczeństwo

Długie podróże są zazwyczaj przeprowadzane autostradami lub innymi drogami szybkiego ruchu. Jeśli jedziesz samochodem i widzisz korek, zrób to dla swojego bezpieczeństwa i innych. Sprawdź, co warto zrobić przy zbliżaniu się do korka na drodze.

Podczas podróży przed świętami, po świętach, po sylwestrze czy w trakcie weekendów bardzo często można na drogach spotkać wiele samochodów. Duża ilość aut prowadzi często do korków na drodze spowodowanych nieszczęśliwymi wypadkami lub zbyt dużym natężeniem ruchu. Co zrobić w sytuacji, gdy zbliżamy się do korka na drodze?

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widzisz korek? Ostrzeż innych kierowców tym sposobem

Jazda samochodem może okazać się niebezpieczna, szczególnie w nocy lub w brzydką pogodę, gdy widoczność nie jest zbyt dobra. Zarówno w złych warunkach, jak i w dobrych, warto ostrzegać innych kierowców przed czyhającym niebezpieczeństwem. Jeśli widzisz korek i powoli się do niego zbliżasz, a w lusterku z dala widać nadjeżdżający pojazd włącz światła awaryjne. Dzięki takiemu zachowaniu inni kierowcy, mimo że nie widzą całej sytuacji, będą świadomi, że coś dzieje się na drodze i należy zmniejszyć prędkość. Włączenie świateł awaryjnych w korku pozwala uniknąć różnego rodzaju stłuczek czy karamboli.

Kiedy możesz otrzymać mandat za światła awaryjne? Tego nie rób

Światła awaryjne powinny być używane w odpowiedni sposób, w innym wypadku, gdy używa się ich w niewłaściwy przeznaczeniu, kierowca może otrzymać mandat. Zadaniem świateł awaryjnych jest ostrzeganie innych kierowców przed niebezpieczeństwem, np. postój awaryjny, wypadek na drodze itp. Mandat można otrzymać, gdy kierowca zaparkuje w nieodpowiednim miejscu, włączy światła awaryjne, opuści pojazd i np. pójdzie do sklepu. Takie zachowanie może zakończyć się mandatem oraz odholowaniem auta.

Więcej o: