Wieszanie kostki sedesowej wcale nie jest łatwe! Prawie każdy popełnia ten jeden błąd

Wieszanie kostki sedesowej wydaje się dziecinnie proste, prawda? Jednak wiele osób popełnia błąd i robi to źle. Jak wieszać kostkę w toalecie w poprawny sposób? Podpowiadamy.

Sprzątnie domu, a w szczególności łazienki nie należy do najprzyjemniejszych. Wiele godzin sprzątania może zmęczyć, a detergenty używane w łazience mają zazwyczaj dość intensywny zapach, który po jakimś czasie może przeszkadzać. Na koniec porządków w łazience często stawiamy zapachy na szafkach lub pralce, jak i zawieszamy kostkę w toalecie. Jak prawidłowo zawiesić kostkę sedesową?

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zawiesić kostkę WC w toalecie? Nie popełniaj tego błędu

Wiele z nas całkiem nieświadomie popełnia błąd podczas montowania kostki WC w toalecie. Kiedy przekonasz się, jak prawidłowo umieścić ten produkt na sedesie możesz się zdziwić! Większość osób podnosi klapy toalety do góry i zawiesza kostkę na brzegu sedesu. Jednak jest to błąd! Produkt ten został stworzony tak, aby mógł zostać zamontowany w estetyczny sposób. Kostkę WC należy włożyć pod spód muszli klozetowej, w takim miejscu, w którym woda spływa podczas spłukiwania. Sposób, z którego korzysta wiele osób, czyli zawieszanie kostki na brzegu również jest skuteczny, jednak zawieszając produkt w prawidłowy sposób, nie musimy podnosić klap, a samej kostki praktycznie nie widać.

Jak skutecznie umyć muszlę klozetową? Wypróbuj domowy sposób

Korzystanie z kostek WC pomaga utrzymywać czystość i zapobiega powstawaniu kamienia w muszli toalety. Jednak od czasu do czasu trzeba wyczyścić sedes w dokładny sposób, ponieważ sama kostka nie da sobie rady. W tym przypadku świetnie sprawdzi się tu domowy sposób na umycie muszli klozetowej za pomocą sody oczyszczonej! Do miski wsyp sodę i zalej wodą, mieszaj i doprowadź do uzyskania gęstej masy. Całość nałóż na miejsca w toalecie, gdzie znajduje się kamień i szoruj energicznie szczotką.

Więcej o: