Zamiast przez nią płakać, szybko spryskaj liście! Genialny sposób na mszyce, który uratuje rośliny

Kiedy problemem są mszyce, sposób na te szkodniki należy znaleźć im wcześniej, tym lepiej. Ekspresowa reakcja pomoże uratować rośliny. Te niewielkie szkodniki żywią się sokami roślinnymi, dokonując ogromnych szkód. Preparat na mszyce z łatwością wykonasz w domu!

Mszyce to wyjątkowo nieproszeni goście, gdyż próby pozbycia się ich to często syzyfowa praca. Mimo niewielkich rozmiarów rozmnażają się niezwykle szybko i wyrządzają duże szkody roślinom. Warto reagować natychmiast! Przeczytaj, co zrobić, aby pozbyć się szkodników, nie wydając przy tym pieniędzy na drogie nawozy. Zastosuj ten genialny trik!

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak zwalczyć mszyce? Użyj produktu z kuchni 

Zanim sięgniesz po nieekologiczne nawozy, spróbuj prostego domowego sposobu! Okazuje się, że wystarczy użyć octu, który najprawdopodobniej znajduje się w każdej kuchni. Do pojemnika umożliwiającego spryskiwanie roślin, wlej 1 litr wody i dodaj do niej 100 mililitrów octu. Tak przygotowaną mieszanką spryskaj zaatakowane rośliny, co pozwoli ci skutecznie zahamować rozmnażanie się szkodników.

Co na mszyce? Możesz spróbować mechanicznej metody, póki nie jest za późno

Prostym sposobem na pozbycie się mszycy, w początkowej fazie ataku, jest ich mechaniczne usuwanie. Jeśli zauważysz, że na twojej roślinie pojawiły się szkodniki, załóż rękawiczki i zdejmij z liści wszystkie osobniki. Po skończonej czynności jeszcze raz dokładnie przejrzyj roślinę, aby upewnić się, że nic nie umknęło twojej uwadze. 

Domowy sposób na mszyce. Wykorzystaj popularne warzywo 

Wywar z cebuli jest jednym z najskuteczniejszych i tanich sposobów na walkę z mszycą. Nie wiesz, jak to zrobić? Nic prostszego! Jedną dużą cebulę lub dwie mniejsze pokrój w kostkę, włóż do garnka, zalej 1 litrem wody i gotuj 30 minut. Po tym czasie przelej wywar przez sitko i wlej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie obficie spryskaj zaatakowaną roślinę. Aby uzyskać pożądany efekt powtórz tę czynność kilka razy. 

Więcej o: