Niezawodny i bezpieczny sposób na nornice. Szczypta lub laska szybko wypłoszą je z posesji

Sposób na nornice w ogrodzie nie musi być brutalny. Jeśli widzisz, że zadomowiły się na posesji, skorzystaj z jednego z humanitarnych sposobów na nornice. Poznaj sposoby na gryzonie, do których użyjesz banalnych produktów, które są w domu.

Nornice to gryzonie, które wyglądem przypominają myszy. Ssaki te należą do rodziny karczowników. Ich obecność w ogrodzie można rozpoznać po tunelach wykopanych nisko pod ziemią. Gryzonie te mogą wyrządzić wiele szkód w ogrodzie. Jak odstraszyć nornice w humanitarny sposób? Wypróbuj te triki! 

Zobacz wideo Joanna Koroniewska pokazała piękny ogród Katarzyny Dowbor

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego nornice są szkodnikami? Ogrodnicy nie chcą ich na posesji

Nornice potrafią sprawić wiele problemów każdemu ogrodnikowi. Gryzonie te tworzą rozgałęzione korytarze pod ziemią i właśnie w taki sposób poruszają się po ogrodzie. Najczęściej zauważalnym problemempowyjadane nasiona, bulwy czy kwiaty. Zimą, gdy gryzonie nie mają za dużo pokarmu, potrafią obgryzać kory drzew.

Skuteczne sposoby na nornice. Wykorzystaj tę przyprawę

Jeśli chcesz pozbyć się nornic z ogrodu, musisz uważnie kontrolować miejsca, w których gryzonie mają tunele. Nornice nie lubią wyrazistych zapachów, dlatego warto wykorzystać sposób z przyprawami. Do znalezionej nory gryzoni wsyp odrobinę lub włóż laskę cynamonu. Możesz te posypać w wielu innych miejscach, gdzie prawdopodobnie występują nornice. Gryzonie nie będą również zadowolone z zapachu czosnku, czarnego bzu czy mięty. Takie przyprawy możesz również posadzić w ogrodzie, co równie dobrze odstraszy szkodniki.

Sposób na pozbycie się nornic. Skorzystaj z puszek

Nornice tak samo, jak wyrazistych zapachów nie lubią również głośnych dźwięków, hałasów. Ogród to zazwyczaj miejsce ciche, do odpoczynku. Jednak jeśli zauważysz tam nieproszonych gości w postaci nornic, warto wykorzystać np. trik z puszkami. Na patykach w ogrodzie powieś puszki po napojach lub butelki. Podczas wiatru tak przygotowane przeszkody będą wydawały głośny i nieprzyjemny dla nornic dźwięk, co pozwoli ci się ich pozbyć.

Więcej o: