Jak prawidłowo prać bieliznę? Zrób to, zanim włożysz ją do pralki. To zapobiegnie jej zniszczeniu

Jak prać bieliznę, aby jej nie zniszczyć? Te elementy garderoby zazwyczaj wykonane ą z delikatnych tkanin, które łatwo mogą się uszkodzić podczas prania w pralce. Na szczęście ten trik sprawi, że raz na zawsze pożegnasz się z powyciąganymi nitkami oraz drobnymi uszkodzeniami.

Wszystkie elementy garderoby powinniśmy prać zgodnie z instrukcjami producenta, które znajdują się na metce. Jakie zasady obowiązują podczas czyszczenia bielizny? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać bieliznę? Zanim ustawisz program warto to zrobić 

Podczas prania bielizny należy pamiętać o tym, że jest znacznie bardziej narażona na uszkodzenia niż koszulki, spodnie czy swetry dlatego powinna być prana w pralce w programie delikatnym. Bieliznę należy prać w 30 lub 40 stopniach. Wysokie temperatury mogą ją odkształcić lub rozciągnąć.  Bardzo ważne jest także to, aby nie prać jej z mocno zabrudzonymi ubrania. Zanim bielizna znajdzie się w pralce, powinna zostać posegregowana według kolorów. Po jaki detergent sięgnąć? Należy wybrać proszek lub płyn do prania delikatnej odzieży. Jeśli ich nie masz, z powodzeniem możesz użyć środka przeznaczonego do prania dziecięcej odzieży. 

Trik na pranie bielizny. Dzięki temu pozbędziesz się powyciąganych nitek 

Bielizny najlepiej prać oddzielnie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Niestety pranie jej razem ze spodniami, koszulami i bluzami może sprawić, że delikatny materiał biustonosza lub majtek zostanie zaciągnięty. Jak temu zapobiec? Warto zaopatrzyć się w materiałowe worki na bieliznę, które otrzymasz w wielu sklepach odzieżowych oraz drogeriach. Należy umieścić w nich bieliznę przed włożeniem jej do pralki. To ochroni ją przed bezpośrednim kontaktem z pozostałymi ubraniami. Jeśli nie masz takiego woreczka, możesz użyć poszewki na poduszkę

Więcej o: