Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2023? Piękne życzenia i propozycje prezentów, które wzruszą do łez

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2023? Te wyjątkowe święta zbliżają się wielkimi krokami. To już ostatnie momenty, by się do nich przygotować. Prezentujemy pomysły na prezenty dla babci i dziadka, a także najpiękniejsze życzenia i wierszyki na Dzień Babci i Dziadka 2023.

Babcia i dziadek to jedni z najbliższych członków rodziny. Często odgrywają dużą rolę w wychowywaniu wnucząt i mogą stanowić duże wsparcie dla rodziców dzieci. Nic więc dziwnego, że tak ważne osoby mają swój dzień świętowany co roku. To doskonała okazja do złożenia życzeń, a w miarę możliwości także i odwiedzin. Warto też pomyśleć o prezentach, które wręczymy z tej okazji.

Zobacz wideo Pierogi leniwe - "el clasico" każdej wizyty u babci

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka 2023? Zanotuj tę datę w kalendarzu

Dzień Babci i Dziadka wypada każdego roku w tym samym terminie. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast zaledwie dzień później przypada Dzień Dziadka: 22 stycznia. W 2023 jest to odpowiednio sobota i niedziela. Warto zatem z tej okazji zaplanować weekendową wizytę u dziadków, która niewątpliwie ich ucieszy.

Prezent na Dzień Babci i Dziadka. Co ucieszy twoich najbliższych?

Idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka będzie różny w zależności od tego, co lubi dana osoba. Sprawdzonym pomysłem jest kosz przysmaków lub dekoracje do domu, choć warto też postawić na praktyczny prezent dla dziadków. Może to być zestaw kosmetyków, dodatki do kuchni, ręczniki lub coś związanego z hobby. Twoja babcia lubi biżuterię? Elegancki prezent dla babci to kolczyki lub bransoletka. Być może dziadek potrzebuje nowego zegarka? Jeśli zawsze dopisuje im humor, możesz kupić zabawną koszulkę lub kubek. Pamiętaj, aby pokazać, że prezent jest specjalnie dla nich.

Laurka na Dzień Babci i Dziadka. Prosty prezent prosto od serca

Świetnym prezentem na Dzień Babci i Dziadka, szczególnie zrobionym przez najmłodszych, jest własnoręcznie wykonana laurka. Pomysł na laurkę dla babci lub dziadka można znaleźć w Internecie. Dostępne online są również gotowe laurki do wydruku, które wystarczy pokolorować i dodatkowo ozdobić według uznania. Ciekawym rozwiązaniem może być też wykonanie laurki przez dorosłe wnuki, jako dodatku do większego prezentu. Pokaże to zaangażowanie i przypomni dziadkom dawne lata.

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka, które wzruszą do łez

Babciu kochana!
Nie bądź nigdy zatroskana.
Niechaj w zdrowiu długie lata
dni Twe płyną w pomyślności,
niech Twe chwile radość splata,
pośród wnucząt Twych miłości.

Na Ciebie zawsze można liczyć –
w Dniu Dziadka chcę Ci życzyć
zdrowia i siły do życia.
Jest jeszcze tyle do odkrycia
i jeszcze tyle do zrobienia –
Niech zdążą się spełnić Twoje marzenia!

Więcej o: