Niezwykłe zjawisko w lesie. Tajemnicze białe dyski pojawiły się nagle wśród drzew

Nie tylko w muzeum czy galerii możemy natknąć się na wspaniałe rzeźby. Nie gorzej od uznanych artystów potrafi zachwycać natura. Przykładem tego jest zdjęcie wykonane w jednym z litewskich lasów. Okazuje się, że to wspaniałe zjawisko pojawia się także w Polsce.

Las wzbudza zachwyt cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Kryje w sobie bogactwo roślin oraz zwierząt, a każda wędrówka jest pełna zachwycających widoków, jednak czasem możemy zobaczyć w lasach niespotykane zjawiska. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Białe dyski pojawiły się na drzewach. Czym jest tajemnicze zjawisko

Ten widok zapiera dech w piersiach nie tylko miłośnikom lasów oraz natury. Na Facebooku Lubuscy Łowcy Burz pojawiła się fotografia niezwykłego zjawiska. Widać na nim, jak lodowe pierścienie, wyglądające jak białe dyski pojawiły się wokół drzew. Tak "ubrane" rośliny zostały zauważone na Litwie, jednak także w Polsce możemy natrafić na taki widok. Na zdjęciu widzimy, że drzewa zostały otoczone przez pierścienie z lodu i zamarzniętego śniegu

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Jedna z internautek podzieliła się swoim spostrzeżeniem na temat opublikowanego zdjęcia. 

W dzieciństwie, lata temu, często to widziałam. W podmokłych lasach. Woda zeszła, lód przy drzewach pozostał

- napisała w komentarzu pod postem. 

Tłusty czwartek 2023. Kiedy wypada święto? Kiedy wypada tłusty czwartek? Smakosze pączków nie będą długo czekać

Ogromne płaty lodu zwisły na drzewach w Wielkopolsce. Skąd się wzięły? 

Kilka lat temu we wsi Kaczory położnej w powiecie pilskim w województwie wielkopolskim mieszkańcy mogli podziwiać niecodzienne arcydzieło stworzone przez naturę. W tamtejszym lesie ogromne płaty lodu zawisły na drzewach. Skąd się wzięły? Andrzej Rybiński z rady sołeckiej wioski Kaczory w rozmowie z Gazetą.pl przekazał, że powstały w wyniku wylania pobliskiego jeziora Kopcze. To sprawiło, że woda w lesie dochodziła do metra wysokości. Następne przyszedł mróz, który skuł wodę. Po paru dniach opadła, a lód znajdujący się na jej powierzchni został na drzewach

Nawet dziewięćdziesięcioletni mieszkańcy nie pamiętają takiego zjawiska

- przekazał Gazecie.pl Andrzej Rybiński.  

Dowód osobisty Kara za nieważny dowód osobisty może wynieść nawet 5 tysięcy złotych

Więcej o: