Załóż rajstopy na odkurzacz! Sprytny trik uratuje sytuację i znacznie ułatwi sprzątanie

Stare i zniszczone rajstopy zazwyczaj lądują w koszu na śmieci. Okazuje się jednak, że materiał, z którego są wykonane, może być jeszcze bardzo przydatny. Co zrobić ze starych rajstop? Poniżej zdradzamy najbardziej praktyczne i nietypowe zastosowania rajstop w domowych porządkach.

Rajstopy nie należą do najtrwalszych dodatków odzieży. Wystarczy jedno oczko i produkt przestaje nadawać się do noszenia. Takie rajstopy z powodzeniem sprawdzą się jednak w innych zadaniach. Domowe sposoby na wykorzystanie starych rajstop to świetna forma recyklingu. W niektórych sytuacjach rozwiązanie to będzie wręcz niezastąpione.

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Szukasz domowych trików? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Po co zakładać rajstopy na koniec odkurzacza? Sposób na uratowanie ulubionej biżuterii

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się zgubić drobne elementy biżuterii, z pewnością wiesz, że odnalezienie ich nie zawsze jest łatwe. Zadanie to będzie szczególnie trudne, gdy biżuteria upadła na puszysty dywan lub wtoczyła się w szczelinę zbyt wąską dla ręki. Na szczęście wystarczy założyć parę rajstop na końcówkę odkurzacza i skierować rurę w miejsce, gdzie spodziewamy się znaleźć naszą zgubę. Zasysane powietrze wydobędzie ją z zakamarków, a dzięki rajstopom zatrzyma się ona przy wlocie.

Domowe sposoby na wykorzystanie starych rajstop. Porządki będą znacznie łatwiejsze

Stare rajstopy sprawdzą się również przy domowych porządkach. Materiał, z którego są wykonane rajstopy, skutecznie przyciąga kurz i zanieczyszczenia. Wystarczy nałożyć je np. na długą linijkę, by szybko wyczyścić takie miejsca jak podłoga pod lodówką czy szczeliny pod meblami. Innym ciekawym sposobem na zachowanie czystości przy użyciu rajstop jest stworzenie ochraniacza na szczotkę do włosów. Rajstopy należy nasunąć na szczotkę, przebijając je "igiełkami" i zsuwając je do nasady. Dzięki temu włosy pozostające na szczotce będą osadzać się na rajstopach, a usunięcie ich wraz z naszym ochraniaczem będzie znacznie łatwiejsze.

Do czego wykorzystać stare rajstopy? Świetny patent na polerowanie

Stare rajstopy to sprawdzony materiał do polerowania różnych powierzchni. Jednym z przykładów jest polerowanie skórzanych butów. Po wypastowaniu obuwia należy je wypolerować rajstopami. W ten sposób usuniemy nadmiar pasty, a ponadto dodamy butom połysku. Przy użyciu rajstop można polerować też lustra i szyby.

Więcej o: