Tylko 100 kobiet w Polsce nosi to imię! Ma zaledwie trzy litery i wyjątkowe znaczenie

To rzadkie imię na trzy litery nadano zaledwie stu dziewczynkom w całej Polsce. Okazuje się, że to doskonały wybór nie tylko dla rodziców, którzy prześcigają się w wyszukiwaniu oryginalnych imion dla swoich dzieci. Wiele osób wierzy, że ma ono szczególne znaczenie.

W 2022 roku to nietypowe imię nadano zaledwie stu dziewczynkom. Lea po łacinie oznacza "lwica" i jest jednym z najrzadziej nadawanych imion w Polsce. Kiedy obchodzimy imieniny Lei, skąd pochodzi i jakie jest jej znaczenie? Sprawdź.

Zobacz wideo Najciekawsze imiona dzieci gwiazd. Nie tylko Michał Wiśniewski postawił na oryginalność

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lea. Niespotykane łacińskie imię o biblijnym pochodzeniu

Wybór imienia dla dziewczynki potrafi przysporzyć wiele trudności. Większość rodziców stawia na sprawdzone, popularne rozwiązania, ale są i tacy, którzy chcą pokusić się o nieco oryginalności. Imię Lea może zatem przypaść im do gustu. Zwłaszcza jeśli dodatkowo są posiadaczami długiego nazwiska. W całej Polsce imię to nosi zaledwie nieco ponad 1400 kobiet. Lea nie jest nowym imieniem, jakby mogło się wydawać, ponieważ wywodzi się z już z Biblii. Lea była córką Labana i pierwszą żoną Jakuba, ma również swoją świętą patronkę w kościele katolickim. W języku łacińskim oznacza "lwicę".

Niemowlak na materacu. Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2022 roku. Co oznaczają?

Jedno z najrzadszych imion w Polsce. Jaka jest Lea i kiedy obchodzi imieniny?

Jeśli należysz do osób, które wybierają imiona wedle ich znaczenia, imię Lea może cię zaskoczyć. Jako numerologiczna dziewiątka jest bowiem pełna empatii i skora do bezinteresownej pomocy. Jest również uosobieniem kobiecości, zmysłowości oraz wrażliwości. Mądrość i odwaga to jej główne cechy charakteru. Na Leę zawsze można liczyć oraz ma ponadprzeciętną intuicję. Lea obchodzi imieniny tylko raz w roku i jest to dzień 22 marca.

Zmiany w Kodeksie pracy. Będzie nawet 35 dni wolnego Kalendarz 2023: dni wolne od pracy i święta. Kiedy zaplanować urlop?

Wyjątkowe imię dla dziewczynki. Te sławne kobiety noszą imię Lea

Imię Lea jest mało popularne w Polsce, ale na świecie cieszy się większym zainteresowaniem. Do najsławniejszych kobiet, noszących to imię należą między innymi aktorki Lea Thompson, Lea Michele oraz Lea Seydoux, piosenkarka Lea Sirk i lekkoatletka Lea Sprunger.

Tłusty czwartek 2023. Kiedy wypada święto? Kiedy wypada tłusty czwartek? Smakosze pączków nie będą długo czekać

Więcej o: