Prosty trik na czystą pralkę. Produkt masz już domu, a działa lepiej niż detergent

Ubrania po praniu nie są tak świeże jak powinny być? Z twojej pralki unosi się nieprzyjemny zapach, a samo pranie pozostawia wiele do życzenia? To sygnały, że czas na czyszczenie pralki wewnątrz. Kluczem jest regularne sprzątanie jej od środka. Istnieje świetny, prosty domowy sposób, który zachwyca!

Systematyczne czyszczenie znacząco przedłuży dobrą kondycję pralki, nie ma sensu odkładać gruntownego sprzątania do momentu, aż przestanie działać. Pozytywne skutki można poczuć od razu – koniec z brzydkim zapachem w pralce, ciuchy będą lepiej wyprane i nieuszkodzone. Można oszczędzić na chemicznych detergentach do pralki a jedyne co będzie nam potrzebne to tubka po paście do zębów.

Zobacz wideo Czyścimy zlew i rury domowym (i skutecznym) sposobem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyści jamę ustną i pralkę. Pasta nie tylko do zębów

Żeby wyczyścić pralkę z pomocą pasty do zębów, należy na początku odciąć oba końce tubki, a następnie rozciąć ją wzdłuż. Opakowanie należy rozłożyć i włożyć do pralki stroną bez resztek pasty. Można też wykorzystać resztę pasty, pozostałej w odciętej końcówce, ją również należy włożyć do bębna. Dobrze będzie włożyć tam również ręcznik, aby pełnił funkcje amortyzatora. Szufladę na detergenty należy wyczyścić z kurzu i zanieczyszczeń – można to zrobić pod prysznicem. Następnym krokiem jest włączenie standardowego trybu prania. Pralka będzie dogłębnie odświeżona, ponieważ użyta w ten sposób pasta do zębów wyczyści nawet trudno dostępne miejsca. Jeśli uszczelki w urządzeniu były wyjątkowo mocno zabrudzone, istnieje ryzyko, że pozostały w nich resztki osadu. Pozbędziemy się tego brudu, nakładając trochę pasty na starą szczoteczkę do zębów i dokładnemu szczotkowaniu.

Inne metody. Soda i kwasek cytrynowy również poradzą sobie z brudem

Pierwszym popularnym i bardzo skutecznym domowym sposobem na czyszczenie pralki jest zastosowanie sody oczyszczonej. Czyszczenie pralki za pomocą sody jest bardzo proste, wystarczy wsypać do pojemnika na proszek pół szklanki sody. Następnie nastawiamy "pusty" cykl prania. Optymalna temperatura do usunięcia zanieczyszczeń i kamienia wynosi 90 stopni Celsjusza. Inną, ale równie efektywną metodą jest czyszczenie pralki kwaskiem cytrynowym. Podobnie jak z sodą, wsypujemy go do pojemnika na proszek. Do wyczyszczenia zanieczyszczeń wystarczy 1/3 szklanki. Warto pamiętać, że specjaliści radzą czyścić pralkę co najmniej raz na miesiąc.

Więcej o: