Jak wybielić ręczniki? Ten trik sprawi, że będą śnieżnobiałe. Wystarczy sięgnąć po produkt za 2 złote

Jak wybielić białe ręczniki? Jeśli szukasz domowych sposób na przywrócenie bieli ręcznikom, to doskonale trafiłeś. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, po co sięgnąć, aby moc cieszyć się śnieżnobiałymi ręcznikami. Okazuje się, że wystarczy jeden tani produkt z kuchennej szafki.

Białe ręczniki pięknie prezentują się w łazience i wyglądają elegancko, jednak podczas używania mogą pożółknąć lub poszarzeć. Jak przywrócić utracony kolor? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak doprać białe ręczniki? Ten triki sprawi, że będą śnieżnobiałe

Poszarzałe ręczniki mogą odzyskać swój biel jak za dotknięciem czarodziejskiej różyczki, jeśli sięgniesz po ten produkt, który najprawdopodobniej masz w kuchennej szafce. Chodzi oczywiście o kwasek cytrynowy, który dostaniesz w każdym sklepie za mniej niż dwa złote. Jak jej użyć? Wystarczy rozcieńczyć kwasek cytrynowy z gorącą wodą w stosunku 3:7. Składniki wrzucamy do dużej miski i dokładnie ze sobą mieszamy, a następnie wkładamy do niej ręczniki. Powinny namaczać się przez kilka godzin. Później należy wyprać je w pralce

Domowe sposoby na zaparowane okulary. Ten produkt za kilka złotych rozwiąże uporczywy problem (zdjęcie ilustracyjne)Genialny trik na zaparowane okulary. Tani produkt rozwiąże ten problem

Sposób na białe ręczniki? Ten produkt z domowej apteczki działa cuda

Zazwyczaj sięgamy po nią, kiedy pojawiają się pierwsze oznaki przeziębienia lub doskwiera nam ból głowy, jednak warto ją użyć także podczas prania ręczników. Aspiryna nie tylko wybieli ręczniki, ale też ich nie uszkodzi, ponieważ jej działanie jest delikatne. Możemy jej użyć na dwa sposoby: 

  • Do miski wrzuć od pięciu do 10 tabletek aspiryny i zalej je pięcioma litrami wody. Następnie włóż do miski ręczniki i mocz je w roztworze przez osiem godzin. Po tym czasie należy wyprać ręczniki w pralce.
  • Drugi sposób jest mniej skuteczny, ale zdecydowanie szybszy. Wystarczy włożyć do bębna pralki trzy tabletki aspiryny, a następnie wyprać ręczniki tak jak zazwyczaj. 

Nie chcesz, by po kawie nie został ci zapchany zlew? Wyrzucaj fusy tylko w taki sposób (zdjęcie ilustracyjne)Poznaj szybki trik na zapchany zlew. Ten produkt za 2 zł zdziała cuda

Więcej o: