Dlaczego ludzie zakładają parę rajstop na odkurzacz? Ten niezawodny trik powinien znać każdy

Choć ten trik jest popularny, nie wszyscy go znają. Po co zakładać rajstopy na odkurzacz? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, kiedy warto to robić. Podpowiadamy także, co zrobić z porwane rajstopami. Okazuje się, że sposobów na ich wykorzystanie jest wiele.

Kto choć raz zgubił kolczyk lub pierścionek doskonale wie, że jego odnalezienie to nie lada wyzwanie. Zaglądanie pod każdy mebel oraz przeczesywanie dywanów może trwać godzinami, a i tak możemy przeoczyć zgubę. Istnieje jednak niezawodny sposób dzięki, któremu szybko odnajdziesz przedmiot. Jaki? Wyjaśniamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Po co zakładać rajstopy na odkurzacz? Ten trik przyda ci się nie jeden raz

Mozolny proces poszukiwania zaginionej błyskotki przyspieszy ten banalny trik. Wystarczy wyciągnąć z szafy parę rajstop i nałożyć ją na rurę od odkurzacza. Po uzbrojeniu odkurzacza w rajstopy może swobodnie rozpocząć poszukiwania biżuterii. Jest to zdecydowanie łatwiejszy, szybszy i dokładniejszy sposób niż ręczne szukanie błyskotki

Do czego można wykorzystać rajstopy? Pomysłów jest wiele. Lepiej ich nie wyrzucać 

Wystarczy chwila nieuwagi, żeby na rajstopach pojawiło się oczko. Zamiast wyrzucać porwane rajstopy, warto je jeszcze wykorzystać. Jak można ich użyć? Po pierwsze do ścierania kurzy. Bez trudu wyczyszczą brud z najmniejszych zakamarków lub uszczelek ze względu na ich elektryczność. Po drugie możesz w nich schować warzywa np. cebulę. Wystarczy włożyć je do nogawki i zawiązać super. Co jeszcze można zrobić ze starej rajstopy? Pochłaniacz wilgoci do domu lub samochodu. Wystarczy wsypać do nogawki rajstopy ryż lub sodę oczyszczoną, a następnie zawiązać materiał. Tak przygotowany pochłaniacz można położyć przy oknie lub pod siedzeniem samochodu. 

Więcej o: