Przetnij gąbkę na pół i wrzuć do prania. Ten genialny trik rozwiąże uporczywy problem

Ten uporczywy problem dotyka wiele osób. Ciężko wówczas doprać ubrania, ale mamy na to sposób. Wystarczy, że przetniesz gąbkę i wrzucisz ją do pralki. Inteligentny trik sprawi, że ubrania będą czyste i pozbawione niechcianych zabrudzeń, osadów, czy... kłaczków.

Zwierzęta w domu dostarczają miłości i radości, jak i pozostawiają po sobie sporo sierści. Jeśli walczysz codziennie rano przed wyjściem do pracy ze zdejmowaniem pojedynczych kłaczków z koszuli, sukienki czy spodni, zwróć uwagę na sposób prania odzieży. Poznaj domowy sposób na pranie ubrań, dzięki któremu unikniesz nieustannego czyszczenia ubrań z sierści.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na sierść z ubrań. Jak się jej pozbyć?

Jeśli chcesz w domowy sposób zwalczyć problem sierści pupila na ubraniach, warto skorzystać z tego  sposobu, który zaprezentował pewien użytkownik Instagrama, a dokładnie vivesaludablefacil.  Przyszykuj sobie zwykłą gąbkę do naczyń i nożyczki. Gąbkę przetnij na pół lub na kilka części, jeśli jest ona duża. Przed włączeniem prania, wrzuć do pralki kawałki gąbki. Gąbka powinna wchłonąć resztki sierści z ubrań, tym samym pozostawiając je czyste. Jeśli sierści nie było dużo, kawałki gąbki możesz spróbować wyczyścić i użyć ponownie.

Otwarta zmywarka z nieprzyjemnym zapachemWłóż ją do zmywarki, a w zamian otrzymasz dużo korzyści

Jak usunąć sierść z ubrań? Jest kilka sposobów, które wykorzystasz w praniu

Jeśli nie masz akurat pod ręką gąbki do naczyń, istnieją również inne domowe sposoby na walkę z niechcianą sierścią pupila. Pierwszym sposobem jest skorzystanie z około pół szklanki octu, którą dodaje się do prania. Dzięki niemu ubrania będą mniej przyciągać sierść. Drugim sposobem są kulki z rzepami, które możesz kupić w sklepach takich jak np. pasmanteria. Zamiast do ubrań sierść będzie przyczepiać się do kulek.

Kartony po jajkach, o ile są czyste i suche, powinny trafiać do niebieskiego pojemnika na papier i tekturę.Gdzie wyrzucić wytłaczanki, czyli co zrobić z opakowaniami po jajkach?

Jak usunąć sierść z ubrań podczas prania? Niektóre urządzenia mają te funkcję

Jeśli jesteś w momencie kupowania pralki lub myślisz nad jej zmianą, a masz w domu pupila, warto zakupić takie urządzenie, które pomoże w walce z sierścią. Współcześnie pralki mają wiele funkcji, również taką, która zazwyczaj nazywa się "pupil'' lub jest oznaczona psią łapką. Podczas korzystania z tej funkcji w czasie płukania urządzenie zwiększy temperaturę, więc włókna tkanin się rozluźnią, a sierść powinna zniknąć. 

Więcej o: