Jak szybko schudnąć? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom. Jak zrobić to z głową?

Jak szybko schudnąć, próbuje się dowiedzieć wiele osób walczących z mniejszą lub większą nadwagą. Nie zawsze wybór szybkiej metody jest najlepszym wyjściem. Podpowiadamy, jak zrobić to skutecznie i zdrowo.

Szukasz metody, co zrobić, by szybko schudnąć? Oto jak powinien przebiegać prawidłowy proces gubienia wagi

Jak szybko schudnąć? To pytanie dotyczy coraz większej ilości osób, w różnym wieku. Niestety otyłość jest obecnie jedną z chorób XXI wieku i trzeba z nią walczyć. W przypadku odchudzania "na szybko" niekoniecznie znaczy "prawidłowo, zdrowo i dobrze". Dość często zbyt szybkie gubienie wagi skutkuje tzw. efektem "jojo". Nie da się też skutecznie odchudzić głodząc się lub łykając suplementy diety. Jedyną sprawdzoną receptą jest połączenie żywienia z ćwiczeniami i samodyscypliną. Odchudzająca dieta nie polega na tym, że nagle zacznie się jeść po 1000 kcal dziennie, bo takiego reżimu kalorycznego nie da się długo wytrzymać, więc i efekty często są żadne.

ćwiczenia na proste plecy Ćwiczenia na plecy ? czy warto je wykonywać?

Zbyt restrykcyjne diety mogą nie tylko zniechęcić do odchudzania, ale przez niedobory składników odżywczych doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Najprostszą rzeczą jest zmiana nawyków żywieniowych i na początek np. odstawienie niezdrowego jedzenia w postaci frytek czy chipsów oraz zdecydowane ograniczenie słodyczy. Dobrze jest też spróbować wykluczyć inne produkty, które zawierają zbędne węglowodany i skrobię oraz słone przekąski i alkohol. Podobnie zgubnie działają napoje gazowane. Już tylko te zmiany spowodują, że efekty zaczną być widoczne. Nikt jednak nie jest w stanie zmienić tego wszystkiego od razu, dlatego dobrze jest robić to stopniowo. Można też zamienić przekąski podczas oglądania filmów z np. ciastek na suszone owoce. Warto też zrezygnować z gotowych potraw i zacząć samemu przygotowywać posiłki np. do pracy zabierać jedzenie w pudełkach zamiast kupować gotowe kanapki.

Są też dwie niezwykle istotne kwestie, o których zapomina się przy planowaniu odchudzania – właściwe nawodnienie organizmu oraz spanie po minimum 7 godzin. Zbyt krótki sen może wpływać na to, że organizm będzie prowadził niewłaściwą gospodarkę hormonalną i będą pojawiały się napady głodu o dziwnych porach. Przyjmuje się, że optymalną ilością gubionej wagi jest ok. 1 kg tygodniowo, ale nawet utrata 0,5 kg jest dobrą wiadomością. Znacznie łatwiej będzie nam się odchudzać, jeśli ustalony zostanie również plan utraty wagi i np. cel na dwa tygodnie czy na miesiąc. Oczywiście taka zmiana odżywienia i nawyków powinna być połączona z ćwiczeniami i ruchem. Można zacząć na początek nawet od długich spacerów lub chodzenia po bieżni na siłowni. Aktywność fizyczna poprawia bowiem metabolizm, a zatem również spalanie tkanki tłuszczowej. Kiedy wiadomo już, co zrobić, by szybko schudnąć, wystarczy zacząć działać.

Zobacz wideo Kasia Dziurska pokazała szybki trening z taśmami na mięśnie brzucha

Tzw. oponka, czyli jak schudnąć z brzucha?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że nie można schudnąć z określonej części ciała wykonując ćwiczenia tylko na nią. Działanie musi być kompleksowe. Czyli jak schudnąć z brzucha? Oczywiście zmienić nawyki żywieniowe oraz ćwiczyć. Dobrym wyjściem jest spróbować ustalić posiłki o stałych porach, bo to sprawi, że organizm przywyknie i nie będzie napadów głodu oraz podjadania między posiłkami. Należy wykluczyć z codziennych potraw żywność wysokoprzetworzoną, alkohol, smażone jedzenie oraz słodycze. Tłuszcz z okolic brzucha jest eliminowany jako jeden z ostatnich. Dlatego też nie da się robić ćwiczeń wyłącznie na brzuch i chudnąć. Dobrze sprawdzą się ćwiczenia przyspieszające metabolizm, czyli interwałowe i aeorobowe, ale też inne. Urozmaicony trening przynosi najwięcej efektów.

A jak schudnąć z ud?

Wiele osób boryka się z tym problemem - zwłaszcza kobiet. Tak samo jednak, jak w przypadku brzucha, należy działać kompleksowo. Zrezygnować z siedzącego trybu życia i wprowadzić do codziennej rutyny aktywność fizyczną oraz zmienić nawyki żywieniowe. Rozważając, jak schudnąć z ud, warto brać pod uwagę zmiany również w pracy, bo nawet przy zajęciu typowo biurowym, możemy wstać i chociaż na chwilę się poruszać. Dobrze też brać pod uwagę spacery czy jazdę na rowerze w plenerze albo chociaż na siłowni na rowerku stacjonarnym. W domowych warunkach można również brać pod uwagę ćwiczenia na skakance czy bieganie.

Gumy do ćwiczenia to rewelacyjny pomysł na trening i rozciąganie

Jaka dieta jest najlepsza? Co jeść, żeby schudnąć?

Wszystko, na co ma się ochotę, ale wybierając wśród zdrowej żywności i bez zbędnych węglowodanów. Należy zrezygnować z fast foodów, a słodycze czy słone przekąski zastąpić suszonymi owocami, orzechami i innymi bakaliami. Należy też ograniczyć porcje i nie podjadać między posiłkami. Tak więc, co jeść, żeby schudnąć, jest mniej skomplikowane, niż się wydaje. Oczywiście w niektórych przypadkach konieczna będzie pomoc dietetyka zwłaszcza, jeśli są dodatkowe problemy zdrowotne jak np. cukrzyca, insulinooporoność. Dietetyk pomoże też ustalić plan działania, czyli zaplanować rodzaj aktywności fizycznej i wybrać produkty, które można jeść. Większości ludzi dieta odchudzająca kojarzy się też z niesmacznym i jałowym jedzeniem, co nie polega na prawdzie. Można spożywać smaczne i zdrowe potrawy, bo zdrowe jedzenie nie jest synonimem niesmacznego.

Zobacz też: Tych składników lepiej nie dodawać do smoothie. Mogą sprawić, że przybierzesz na wadze

Więcej o: