Była w ciąży aż 27 razy i urodziła 69 dzieci. Historia najbardziej płodnej kobiety w historii

Była w ciąży aż 27 razy i urodziła 69 dzieci. Ta historia zaskakuje naprawdę wiele osób. Jeśli kiedykolwiek zastanawiało cię, ile dzieci można urodzić w ciągu całego życia, to koniecznie musisz dowiedzieć się o tej kobiecie. Najprawdopodobniej do dziś jest absolutną rekordzistką.

Dla wielu osób urodzenie więcej niż jednego dziecka to prawdziwe wyzwanie. Jednak historia tej kobiety udowadnia, że można mieć ich znacznie więcej. W ciąży była aż 27 razy, ale urodziła podobno 69 dzieci. Poznaj tę niezwykłą historię. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Narodziny wcześniaka. Czy matka może dotknąć takiego dziecka po porodzie?

Fiodorowa Wasiljewa podobno urodziła 69 dzieci. Jednak w ciąży była zaledwie 27 razy

Fiodorowa Wasiljewa była chłopką, która mieszkała w Szui, na wschód od Moskwy. Niestety niewiele wiadomo o tym, kiedy dokładnie żyła kobieta, jednak szacuje się, że były to lata 1707-1782. Stała się sławna za sprawą niezwykłej płodności. Mianowicie Fiodorowa Wasiljewa za każdym razem zachodziła w ciążę mnogą. Łącznie urodziła aż 69 dzieci. Jednak w ciąży była "zaledwie" 27 razy. Jak możemy przeczytać na portalu medonet.pl, kobieta cztery razy urodziła czworaczki, siedem razy trojaczki i szesnaście razy bliźniaki. Wasiljewa straciła jedynie dwójkę dzieci. Co również ciekawe, kobieta rodziła ostatnie z dzieci, mając już ponad 50 lat. Jednak informację należy traktować z przymrużeniem oka, ponieważ choć Francuska Akademia Nauk próbowała zweryfikować dane, było to naprawdę trudne i nie wszystkie udało się odnaleźć i udowodnić. 

W Polsce również istnieje wiele wielodzietnych rodzin. Jednak jedna pod tym względem jest szczególna

W Polsce również mieszka rodzina, która może pochwalić się naprawdę ogromną liczbą potomstwa. Rodzina Karczewskich z gminy Grodziczno na Mazurach posiada 21 dzieci, w tym 11 chłopców i 10 dziewczynek. Niesamowita rodzina otrzymała nawet Nagrodę Łabędzia w kategorii "Rodzina wielopokoleniowa" w ogólnopolskim konkursie "Przyjaciel Rodziny 2010" Stowarzyszenia Razem Lepiej.

Więcej o: