Skrzydłokwiat nie tylko wspaniale się prezentuje, ale też pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Oczyszcza powietrze z toksyn i rozkłada je w glebie, a także pochłania wilgoć.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Liście skrzydłokwiatu mogą stać się żółte z kilka powodów. Po pierwsze może ty być związane z nieprawidłową pielęgnacją rośliny. Skrzydłokwiat lubi przebywać w jasnych przestrzeniach, gdzie panuje rozproszone światło. Lepiej nie stawiać go w nasłonecznionym miejscu, ponieważ może to poparzyć jego liście. Początkowo stają się bladozielone, a następnie żółte. Jeśli twoja roślina stoi w nasłonecznionym miejscu, jak najszybciej powinna zostać przeniesiona. To powinno rozwiązać problem pożółkłych liści.
Innym powodem żółknięcia skrzydłokwiatu jest jego nieodpowiednie podlewanie. Ta roślina nie przepada za wysoką wilgotnością podłoża, dużo lepiej rozwija się w suchej i sypkiej ziemi. Wysoka wilgotność prowadzi do gnicia rośliny, a nawet jej obumarcia. Jeśli z tego powodu roślinie pożółkły liście należy je usunąć. Niestety w sytuacji, gdy na ich miejscu nie pojawią się nowe liście, to znaczy, że system korzeniowy został zniszczony. Co wówczas zrobić? Wyciągnąć roślinę z doniczki i pozbądź się zgniłych korzeni, po czym wstaw skrzydłokwiat do nowej ziemi - radzi poradnikogrodniczy.pl. Czasami żółknięcie liści nie jest powodem do niepokoju. Skrzydłokwiat, jak każda inna roślina starzeje się, a wówczas zaczynają pojawiać się żółte liście. Kiedy pojawią się na twojej roślinie takie liście, należy je odciąć.
Zdarza się, że skrzydłokwiat ma zapewnione odpowiednie warunki, jednak mimo to nie kwitnie. Co wtedy należy zrobić? Warto samodzielnie przygotować nawóz z fusów z kawy. Zawarte w nich minerały m.in. magnez, potas, fosfor i azot sprawią, że skrzydłokwiat pięknie zakwitnie. Fusy należy wsypać do doniczki lub dodać do wody, którą podlewasz roślinę.