Włosy wysokoporowate, czyli jakie? Ten rodzaj kosmyków wymaga szczególnej pielęgnacji

Wyróżniamy różne typy włosów. W zależności od ich cech charakterystycznych, sposoby skutecznej pielęgnacji będą się różnić. Wiele z nas posiada włosy wysokoporowate. Jakie to włosy? Co na nie stosować, by były piękne i zdrowe? Sprawdź, czym się charakteryzują oraz jakie zabiegi wybrać.

Pielęgnacja włosów powinna opierać się nie tylko na rozpoznaniu, jaki mamy rodzaj włosów (suchy, przetłuszczający się, normalny), ale również na ustaleniu typu ich porowatości. Wiele z nas posiada włosy wysokoporowate, które wymagają specjalnego oczyszczania i odżywiania. Sprawdź, jakie to włosy i dobierz do nich idealne kosmetyki.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włosy wysokoporowate - jakie to włosy? Cechy i charakterystyka włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate to takie, których łuski są znacznie odchylone od rdzenia włosa, co powoduje, że ich powierzchnia jest postrzępiona i nierówna. Najczęściej bywają to kręcone kosmyki, nierzadko zniszczone przez zabiegi chemiczne i stylistyczne. Wysokoporowate włosy są trudne w pielęgnacji, ponieważ często puszą się i elektryzują. Ponadto są suche w dotyku i nie można ich rozczesać. Są również wyjątkowo wrażliwe na wszelkie zabiegi typu farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie, czy suszenie. Należy szczególnie o nie dbać, zwłaszcza podczas prób odbudowy.

Jak dbać o włosy wysokoporowate? Odpowiednia pielęgnacja i zabiegi

Przede wszystkim włosy wysokoporowate nie mogą być myte pierwszym-lepszym szamponem. To niezbędna zmiana, jeśli chcemy, by były silne i nawilżone. Polecamy stosować delikatne kosmetyki i odżywki zawierające w składzie olejki, które dobrze działają na zamykanie się łusek. Warto również unikać inwazyjnych zabiegów. Przez jakiś czas nie rozjaśniaj włosów, a farbuj jedynie przy samej nasadzie, pokrywając odrosty. Zabiegiem, który z kolei powinniśmy stosować, jest podcinanie końcówek. Regularne przycinanie włosów poprawia ich kondycję oraz przeciwdziała unoszeniu się ewentualnych uszkodzeń.

Włosy wysokoporowate. Jakie fryzury dobrać do tego typu włosów? Podpowiadamy

Przy włosach wysokoporowatych, które mają tendencję do mocnego puszenia się, należy unikać mocno cieniowanych fryzur, potęgujących efekt "siana". Najlepszym wyborem będą proste fryzury, ścięte na równo lub pocieniowane delikatnie jedynie na samych końcówkach. Warto zastanowić się nad upinaniem włosów w lekki kok, kłos lub warkocze, są to wygodne opcje, przy których nie musimy obawiać się, że fryzura źle nam się układa.

Więcej o: