Chociaż zachwyca wyglądem, to pachnie jak zdechły szczur. Zadziwiający kwiat z końca świata

Chociaż zachwyca wyglądem, to pachnie jak zdechły szczur. Pewien ogród botaniczny w Australii, właśnie odwiedzają tłumy zwiedzających. Powodem jest nowy okaz, który wyrósł na jego terenie. Zadziwiają jego wygląd i rozmiar, ale również zapach, który przypomina rozkładające się zwłoki.

Rośliny wszelkiego rodzaju zdobywają ostatnio coraz więcej miłośników. Wiele osób coraz chętniej dowiaduje się jak najwięcej na ich temat oraz hodują je w domu. Z tego powodu pewien ogród botaniczny w Australii przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Tym bardziej że na jego terenie wyrósł ciekawy okaz, który ma zapach gnijących zwłok. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rośliny mięsożerne wśród Pokemonów?

Ogród botaniczny w Adelaide zdobył ostatnio spore zainteresowanie. Powodem jest kwiat, który ma zapach gnijących zwłok

Niedawno w ogrodzie botanicznym w Adelaide, które jest stolicą stanu Australia Południowa, wyrósł ciekawy kwiat. Pojawiło się tam dziwidło olbrzymie, które przyciągnęło ludzi zarówno swoimi olbrzymimi rozmiarami i wyglądem, jak i zapachem. Roślina posiada zapach rozkładających się zwłok

Dziwidło olbrzymie posadzono w Adelaide 10 lat temu. Długi czas oczekiwano na jego rozkwit i niedawno nastąpił ten niesamowity moment. Kwiat otworzył się w sobotę 7 stycznia, a kilka godzin później wydzielał już swój intrygujący zapach. To właśnie on przyciągnął najwięcej ludzi, którzy byli zaintrygowani osobliwym kwiatem. 

Nie wyrzucaj skórek od bananów. Nigdy nie wyrzucaj skórki od banana! Rośliny ci podziękują

Pierwszego dnia ogród botaniczny odwiedziło aż 1500 osób. Atrakcja była otwarta znacznie dłużej dla zwiedzających

Kiedy tylko ogród botaniczny ogłosił niezwykłe wydarzenie, prawie natychmiast zaczęli zjeżdżać do niego zaciekawieni zwiedzający. Dziwidło olbrzymie ściągnęło pierwszego dnia aż 1500 osób. Większość z nich była zaciekawiona głównie osobliwym zapachem, jednak wielu podziwiało również rozmiary i wygląd kwiatu. Niestety aktualnie zapach rośliny już znacznie osłabł, jednak pozostałe walory wciąż można podziwiać bez przeszkód. 

Kwiaty oczyszczające powietrze. Chcesz poprawić jakość życia? Oto lista 5 roślin, które sprawią, że złapiesz oddech. Zdjęcie ilustracyjne Kwiaty oczyszczające powietrze - lista 5 roślin, które sprawią, że złapiesz oddech

Więcej o: