Zamiast włożyć ją do zmywarki, wyczyść piekarnik. Genialny trik na pozbycie się brudu

Czyszczenie piekarnika z tłuszczu i starych zacieków to nie lada wyzwanie. Dzięki prostemu trikowi możesz w mgnieniu oka pozbyć się uporczywego brudu. Podpowiadamy, jak wyczyścić piekarnik kostką do zmywarki, aby znów lśnił czystością, jak nowy!

Czyszczenie piekarnika z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Usunięcie tłuszczu i brudu z jego wnętrza to niezbyt łatwe zadanie. Czujesz się bezradny? Podpowiadamy, z jakich domowych sposobów warto skorzystać. 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić piekarnik? Czyszczenie kostką do zmywarki

Banalnie prostym sposobem na skuteczne czyszczenie piekarnika jest użycie kostki do zmywarki. Jak to zrobić? Wstaw piekarnik na 200 stopni Celsjusza. Po nagrzaniu włóż do niego głęboką blachę wypełnioną wodą, alternatywą może być także naczynie wodoodporne. Następnie do wody wrzuć kostkę do zmywarki i pozostaw w piekarniku na około 2 godziny. Po tym czasie bez problemu pozbędziesz się całego brudu, używając do tego ściereczki lub gąbki.

Domowy sposób na zabrudzenia. Użyj sody oczyszczonej i octu

Innym trikiem na usunięcie uporczywych zabrudzeń jest stworzenie domowego środka czyszczącego. Nie wiesz, jak to zrobić? Zmieszaj ze sobą wodę, ocet, sodę oczyszczoną oraz płyn do naczyń w proporcjach 1:1. Wszystkich składników ma być tyle samo. Powstałą pastę nałóż w miejscach wymagających czyszczenia i odczekaj kilka minut. Następnie użyj gąbki i zetrzyj brud. 

Jak dbać o piekarnik? Ważne jest regularne czyszczenie

Piekarnik to nieodzowna część wyposażenia kuchennego, bez którego przygotowywanie posiłków dla wielu straciłoby sens. Niestety pod wpływem wysokiej temperatury i reakcji z tłuszczem powstają niechciane zacieki. Taka sytuacja ma miejsce za każdym razem, gdy jest on używany. Dlatego tak istotne jest to, aby regularnie usuwać z niego brud. Unikanie tej czynności może tylko pogorszyć problem. 

Więcej o: