Brzydki zapach wydobywa się z lodówki? Wystarczy włożyć ten produkt, a uporczywy problem zniknie w mig

Mimo regularnego czyszczenia lodówki zdarza się, że wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach. Jest to spowodowane mieszaniem się różnych aromatów i często nie mamy na to wpływu. Przeczytaj tekst i dowiedz się co postawić w lodówce, aby usunąć nieprzyjemny zapach.

W lodówce przechowujemy najróżniejsze produkty i potrawy, które wydzielają swoje zapachy. Ich mnogość może spowodować, że otwierając lodówkę, poczujemy specyficzny i nie zbyt ładny aromat. Na szczęście nie musimy zatykać nosa ani wstrzymywać powietrza za każdym razem, gdy chcemy coś z niej wyciągnąć. Wystarczy sięgnąć po jeden produkt, który znajduje się niemal w każdej szafce kuchennej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki? Wystarczy włożyć do niej jeden produkt 

Zazwyczaj pijemy ją rano, aby się pobudzić, jednak doskonale sprawdzi się także do zlikwidowania nieprzyjemnego zapachu. Chodzi oczywiście o kawę. Świeżo zmieloną kawę wystarczy wsypać do małej miseczki i wstawić do lodówki. Dzięki temu drażniący zapach zostanie przez nią wchłonięty. Zmieloną kawę znajdującą się w lodówce należy wymieniać raz na dwa tygodnie.

Domowe sposoby na zapach w lodówce. Ten owoc rozwiąże nieprzyjemny problem 

Innym sprawdzonym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki jest włożenie do niej cytrynę. Owoc przekrój na pół i połóż na dolnej półce. To ekologiczny i naturalny sposób na odświeżenie lodówki. Podobnie zadziała połówka pomarańczy lub jabłka. Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli przekroisz jabłko na pół i wbijesz w nie kilka goździków. Owoce należy wymieniać po kilku dniach, ponieważ po tym czasie przestaną pochłaniać zapach

Soda oczyszczona do lodówki. Ten trik sprawi, że pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu 

Kolejnym produktem, który upora się z niepożądanym zapachem wydobywającym się z lodówki, jest soda oczyszczona. Wystarczy wysypać ją na mały talerzyk lub spodek i umieścić na dolnej półce w lodówce. Dodatkowo soda pochłonie nadmiar wilgoci. Jeśli nie masz sody oczyszczonej, możesz użyć proszku do pieczenia, który będzie miał podobne działanie. Pamiętaj, aby wymieniać produkt co kilka dni, aby stale pochłaniał zapach z lodówki.

Więcej o: