Jak prać i suszyć wełnę, aby służyła przez lata? Dodaj dwie łyżki i przygotuj łóżko

Jak prać wełnę? Jest ciepła i może służyć przez lata, ale wyłącznie, jeśli wiesz, jak sprawić, aby wełna zachowała swój wygląd. Liczy się nie tylko pranie wełny, ale i jej suszenie. Zdradzamy sposób, który sprawi, że swetry, szaliki i narzuty będą już zawsze, jak nowe!

Ulubiony lub nowy sweter wyciągnięty z pralki okazał się za mały? Widzisz, że twoja odzież jest sfilcowana po praniu? Najprawdopodobniej powodem tego jest niewłaściwe pranie wełny. Poznaj sposoby na pranie wełny, które sprawią, że ubrania zostaną z tobą na długo.

Zobacz wideo Wersow o swojej garderobie. "Wyglądałam w nich fatalnie"

Sposoby na suszenie prania bez wilgoci. Przestrzegaj tych kilku zasad, a ubrania szybko będą sucheJeśli to robisz, to może pojawić się grzyb. Zakazana praktyka zimą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać wełnę w pralce? Poznaj wskazówki, które ją uratują

Pranie wełnianych rzeczy w pralce zawsze powinno być poprzedzone przeczytaniem informacji na etykiecie. Jeśli dana odzież ma symbol, który oznacza możliwość prania jej pralce, powinny być tam również taki informacje w ilu stopniach itp. Wełniane ubrania najlepiej prać w temperaturze nieprzekraczające 30-40 stopni. Współcześnie większość pralek ma opcję dodatkowych programów prania, dedykowanych np. odzieży wełnianej. Warto więc sprawdzić, czy twoje pralka ma taki program. Podczas prania wełny w pralce raz na jakiś czas warto dodać do dozownika na pranie dwie łyżki octu, który zapobiegnie blaknięciu tkanin.

Jak prać wełnę ręcznie? Bezpieczne pranie wełny to podstawa

Wełnę można również prać ręcznie, jednak należy przestrzegać kilku zasad. Na początku przygotuj sobie dużą miskę, do której wlejesz ciepłą wodę z proszkiem lub płynem do prania. Pamiętaj, aby nigdy nie prać wełny w gorącej wodzie, gdyż może się ona skurczyć. Ręczne pranie ubrań powinno zajmować nie więcej jak 3 minuty. Podczas prania wełny delikatnie ugniataj materiał, jednak nie trzyj go o siebie. Po praniu wypłucz odpowiednio sweter.

Załóż parę rajstop na koniec odkurzacza. Nietypowe zastosowania starych rajstopZałóż rajstopy na koniec odkurzacza. Prosty trik na popularny problem

Jak suszyć wełnę? Tego stanowczo unikaj! Możesz ją uszkodzić

Pranie wełny to jedno, jednak na jej suszenie również należy zwrócić uwagę. Po wypraniu wełny nie wieszaj jej na grzejnikach czy suszarce, ponieważ może to spowodować jej rozciągnięcie. Wełnianą odzież po praniu połóż w pozycji leżące na macie lub łóżku. Wełna będzie schła nieco dłużej niż klasyczne pranie, jednak jej ciepło i miły dotyk na pewno nam to wynagrodzi.

Więcej o: