Czym i jak prać firanki, żeby pozostały białe? Dodaj dwie łyżeczki do prania, a będą jak nowe!

Przychodzi taki dzień, kiedy trzeba uprać firanki. Jak to zrobić, aby ich nie zniszczyć? Pranie firanek nie musi być trudne, o ile znasz odpowiedni sposób. Firanki zdobią nasze okna i osłaniają nas przed ciekawskimi sąsiadami. Co zrobić, aby nie straciły koloru?

Niestety często zapominamy o praniu firanek, a to poważny błąd. Czyste firanki są wizytówką naszego domu, którą sąsiedzi widzą przez okna. Trzeba szczególnie o nie dbać, ponieważ brud dokładnie widać na białym materiale. Nie trzeba jednak kupować drogich detergentów i wybielaczy. Sprawdź domowe sposoby na wybielenie firanek.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie firanek w pralce. Jaki program wybrać?

Aby firanki wyglądały jak nowe nie wystarczy samo wybielanie. Ważny jest również sposób, w jaki je pierzemy. Przed włożeniem do pralki należy namoczyć mocno zabrudzony materiał. Firanki, które wiszą w kuchni mają często tłuste przebarwienia, dlatego warto dodać do wody trochę płynu do mycia naczyń. W pralce nastaw program do prania delikatnych tkanin, czyli 30-40 stopni Celsjusza i zmniejsz obroty do minimum. W ten sposób firanki się nie wygniotą i nie będzie trzeba ich prasować.

Sposoby na suszenie prania bez wilgoci. Przestrzegaj tych kilku zasad, a ubrania szybko będą suche Jeśli to robisz, to może pojawić się grzyb. Zakazana praktyka zimą

Jak prać firanki, aby pozostały białe? Dodaj do wody owocowy sok

Namaczając firanki, warto dodać do wody coś, co odbarwi zabrudzoną biel jeszcze przed praniem. Płyn do mycia naczyń świetnie sprawdza się w przypadku tłustych plam, ale to nie jest jedyny środek, który pomoże nam w czyszczeniu. Do wody dodaj trochę soku z cytryny lub kwasku cytrynowego i mocz firanki przez 30 minut. W ten sposób odświeżysz materiał i sprawisz, że będzie pięknie pachnieć po praniu.

Jak zrobić kostki do WC? - zdjęcie ilustracyjne Nie kupuj tego detergentu! Bez problemu zrobisz go samodzielnie za grosze

Jak wybielić firanki domowym sposobem? Ten proszek zdziała cuda

W sklepie z pewnością najdziesz różne detergenty do prania i wybielania firan. Nie musisz ich jednak kupować, jeśli zabrudzenia nie są poważne. Zastąp chemiczne środki produktem, który znajdziesz w kuchni. Doskonałym wybielaczem dla firanek jest soda oczyszczona. Dodaj dwie łyżeczki sody do prania, a wyciągniesz z pralki świeże i czyste firany. W ten sposób pozbędziesz się przebarwień. Jest to również doskonały środek na delikatne tkaniny.

Więcej o: