Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Wrzuć to do pralki, a będzie jak nowa!

Pranie puchowej kurtki wydaje się być niezwykle trudnym zadaniem? Nic bardziej mylnego! Wystarczy zastosować ten genialny trik, żeby ulubiona puchówka służyła ci przez wiele sezonów. Podpowiadamy, jak bezpiecznie i skutecznie czyścić kurtkę puchową.

Nikt nie chce, aby podczas prania puch w jego kurtce zebrał się w kulki lub jakkolwiek zdeformował. Dlatego też wielu odmawia sobie zakupu tego typu odzieży lub decyduje się na długotrwałe ręczne pranie. Okazuje się, że skorzystanie w tym celu z pralki również jest możliwe i całkiem bezpieczne. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka prostych zasad, a twoje ubrania znów będą jak nowe.

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów możesz znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? O tym warto pamiętać

Prania puchowej kurtki naprawdę nie musisz się bać! Należy jednak pamiętać, że niezwykle ważne jest użycie odpowiednich detergentów. Podczas prania puchówki nie sięgaj po płyny, których używasz na co dzień. Idealnie sprawdzą się tutaj środki dedykowane do czyszczenia tego typu ubrań. Do prania swojej kurtki chcesz wykorzystać pralkę? Żaden problem! Pamiętaj jednak, że temperatura nie powinna być wyższa niż 30 stopni Celsjusza, a wirowanie, jak najmniejsze. 

Jak dbać o pieniążka?Jak pielęgnować pieniążka, aby bujnie rósł? Wystarczy przestrzegać kilku zasad

Jak przygotować kurtkę puchową do prania? Zastosuj te zasady

Masz dość ręcznego prania i chcesz skorzystać z pralki? Jest to możliwe! Zanim jednak podejmiesz się takiego prania, powinieneś sprawdzić metkę od producenta, na której opisany jest sposób, w jaki najlepiej jest to zrobić. Aby kurtka służyła ci latami pierz ją nie częściej niż raz do roku i pamiętaj o kilku prostych zasadach: 

  • dokładnie sprawdź bęben i wyczyść go z wszelkich pozostałości po poprzednim praniu,
  • wyczyść pojemnik na płyn i proszek,
  • sprawdź kieszenie kurtki, aby pozostawić je puste,
  • zapnij wszystkie zamki do samego końca. 

MonetyLepiej sprawdź swój portfel. Może masz w nim najrzadszą polską monetę

Zbite kulki puchu w kurtce. Genialny trik na poradzenie sobie z tym uporczywym problemem 

Okazuje się, że podczas prania kurtek puchowych warto sięgnąć po... piłki tenisowe! Do pralki, wraz z odzieżą, wrzuć kilka piłeczek tenisowych, które zmniejszą ryzyko powstawania wszelkich deformacji, bezpiecznie rozbijając puch w trakcie prania. Dzięki nim twoja kurtka znów będzie wyglądać jak nowa.

Więcej o: