Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Wystarczy kilka kropel! Ten sposób w mig przepędzi gryzonie

Gdy myszy pojawiają się w naszym domu, stają się uporczywym problemem, z którym trudno sobie poradzić. Jak skutecznie wypłoszyć myszy bez deratyzacji? Okazuje się, że najskuteczniejsze sposoby nie muszą być niehumanitarne.

Myszy w domu stanowią nie lada problem. Gryzą meble i przewody, hałasują, kradną pożywienie oraz zostawiają odchody, a co najgorsze, mogą być nosicielami wielu chorób. Dlatego zacznij działać od razu, gdy tylko zauważysz nieproszonego gościa. Wcale nie musisz wydawać pieniędzy na trutki i pułapki. Wypróbuj tanie, domowe sposoby i spraw, by gryzonie uciekały w popłochu.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko pozbyć się myszy z domu? Wypróbuj naturalne odstraszacze

Jeśli nie chcesz stosować trutek ani łapek i wolisz pozbyć się gryzoni humanitarnymi sposobami, wypróbuj naturalne produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu. Okazuje się, że myszy może zniechęcać nieprzyjemny dla nich zapach. Wystarczy poumieszczać znienawidzone przez gryzonie odstraszacze przy potencjalnych gniazdach. Z ziół zaopatrz się w rumianek, miętę, oleander lub dziewannę, które powinny przepędzić nieproszonych gości. Myszy nienawidzą również zapachu spleśniałej cytryny. Niestety w przypadku większej inwazji gryzoni ten sposób może nie wystarczyć.

Jakie rasy kotów są najmądrzejsze? To prawdziwe mądrale wśród pupili

Jak pozbyć się myszy? Wypróbuj ten tani, domowy trik, a uciekną w popłochu

Wśród domowych sposobów skutecznym może okazać się wykorzystanie octu jabłkowego. Stwórz prosty odstraszacz, namaczając watę, kawałki materiału lub waciki octem. Ten intensywny zapach powinien znacznie skuteczniej odstraszyć myszy. Najlepiej, jeśli poukładasz watę wzdłuż listw podłogowych, przy których często przebiegają gryzonie. Aromat sprawi, że poszukają innej kryjówki niż twoje mieszkanie.

Zanurz owoce w wodzie gazowanej! Ten genialny trik rozwiąże popularny problem i pozwoli zaoszczędzić Zanurz owoce w wodzie gazowanej! Ten trik rozwiąże popularny problem

Jak zapobiegać pojawianiu się gryzoni w mieszkaniu? To proste

Najlepiej w przyszłości nie dopuścić do inwazji myszy w domu. Jak to zrobić? Sprawdź dokładnie wszystkie miejsca, przez które gryzonie mogły by się przecisnąć do mieszkania. Przede wszystkim listwy podłogowe i okolice rur. Poszukaj ewentualnych dziur w ścianach i postaraj się zagipsować potencjalne drzwi dla nieproszonych gości.

Odpady poremontowe uznawane są za niebezpieczne, wymagające odpowiedniej utylizacji. Gdzie wyrzucać płytki? Dowiedz się, jak remontować, by nie szkodzić środowisku

Więcej o: