Ręczniki, które zachowują świeżość przez długi czas? Wystarczy torebka ryżu a rezultat cię zaskoczy

Ryż może mieć o wiele większą ilość zastosowań niż te, które są popularnie znane. Są jednak właściwości tego produktu o których większość osób nie ma pojęcia. Ryż może służyć jako świetny pochłaniacz. Ryż jest nie tylko świetnym składnikiem dań ale też ma inne zastosowania.

Ryż jest bardzo ceniony w naszych kuchniach przez to, że ma znakomite walory smakowe i odżywcze. Doskonale pasuje do warzyw, może być znakomitym dodatkiem do zup zamiast makaronu czy ziemniaków. Może być też serwowany na słodko z miodem czy cynamonem.

Zobacz wideo Indyjski łosoś z makaronem ryżowym w sosie z serka śmietankowego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż ryż do szafki łazienkowej. Efekt przerośnie twoje oczekiwania

Prawie każdemu z nas zdarzało się wyjąć z szafy ręcznik, który mimo prania nie pachnie zbyt świeżo. Ten nieprzyjemny, wyczuwalny zapach stęchlizny może być wynikiem zbyt dużej wilgotności w łazience. Jednak rozwiązanie tego problemu możesz znaleźć w swojej kuchni. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc, właśnie torebka białego ryżu. Produkt ten działa niczym najlepszy pochłaniacz wilgoci i brzydki zapachów. Umieszczając go w szafce wśród ręczników czy szlafroków w łazience, sprawisz, że zawsze będą pachniały świeżością.

Jak zrobić taki domowy pochłaniacz? Prosty sposób

Taki domowej roboty pochłaniacz wilgoci można przygotować w zaledwie kilka sekund. Potrzebny jest do tego suchy ryż i woreczek z przewiewnej tkaniny. Można w tym celu użyć kawałka lnu, bawełny czy nawet starej firanki. Materiał wycinamy w kształt kwadratu. Na środek należy nasypać ryż, a drogi tkaniny zbieramy i zawijamy gumką, tworząc woreczek. Jeśli chcemy dodatkowo odświeżyć łazienkę, możemy skropić suche ziarna ryżu ulubionym olejkiem eterycznym lub nawet zwykłym aromatem do ciasta. Musimy jednak pamiętać, że trzeba regularnie wymieniać woreczek z ryżem.

Inne produkty kuchenne. Jak ich używać?

Jednak, kuchenne szafki skrywają znacznie więcej produktów, które możesz wykorzystać na przykład do sprzątania łazienki? Aby zawsze panował w niej porządek, wystarczy zwykły ocet. Produkt ten nadaje się do mycia luster, kabiny prysznicowej, jak i płytek łazienkowych. Wcześniej warto rozrobić go z wodą. W przypadku osadu z kamienia na umywalce czy wannie może się przydać soda oczyszczona. Podobne działanie wykazuje kwasek cytrynowy.

Więcej o: