Kiedy są ferie zimowe 2023? Zbliżają się wielkimi krokami. Lista terminów dla wszystkich województw

Kiedy zaczynają się ferie zimowe 2023? Już niebawem uczniowie opuszczą szkolne ławki i rozpoczną zasłużony odpoczynek. Jak co roku, ferie w poszczególnych województwach odbywają się w innych terminach. Sprawdź, kiedy rozpoczynają się na Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu.

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej ferie odbywają się w kilku terminach już od roku szkolnego 2003/2004 roku. O podziale ferii na tury zdecydowano z uwagi na problemy komunikacyjne oraz utrudniony dostęp do korzystania m.in. z ośrodków wypoczynkowych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ferie w Polsce? Pięć najlepszych miejsc [PRZEGLĄD]

Ferie zimowe 2023 w Małopolsce, ferie zimowe 2023 Śląsk? Podajemy terminy dla wszystkich województw!

Najdłuższą przerwą od nauki z wyjątkiem wakacji są właśnie ferie zimowe, które rozpoczną się już niebawem. Od kilku lat odbywają się w czterech turach. Tylko w 2021 roku z powodu pandemii koronawirusa ferie we wszystkich województwach zorganizowano w jednym czasie. W tym roku pierwsi uczniów rozpoczną ferie 16 stycznia. Poniżej znajduje się lista terminów ferii zimowych dla wszystkich województw.

  • 16 - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Ferie zimowe 2023 zachodniopomorskie, ferie zimowe 2023 lubelskie? Zawsze pamiętaj o bezpieczeństwie!

Ferie zimowe to bez wątpienia czas odpoczynku i zabawy, jednak zarówno dzieci,  jak i rodzice muszą pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że dzieciom podczas zabaw powinni towarzyszyć opiekunowie. Resort zwraca uwagę, aby dzieci nie zjeżdżały na sankach blisko dróg oraz apeluje o nieprzywiązywanie sań do samochodu.

Zorganizowanie w ten sposób kuligu na drogach publicznych jest nie tylko niezgodne z przepisami, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla jego uczestników. 

- czytamy w komunikacie. 

Bezpieczne ferie. Policja apeluje do uczniów

Z kolei policja przypomina, aby nie rzucać śnieżkami, ani lodem w poruszające się po drodze pojazdy, ponieważ może to spowodować kolizję lub wypadek. Funkcjonariusze ostrzegają uczniów przed rzucaniem śnieżkami z zamarzniętego śniegu i podkreślają, że taka zabawa może doprowadzić do obrażeń ciała. Amatorzy łyżwiarstwa powinny jeździć wyłącznie na specjalnie przygotowanych lodowiskach

Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp.

- apelują policjanci. 

Więcej o: