Tiktokerka pokazała najgroźniejsze fryzury. Uważaj, bo mogą całkowicie zniszczyć twoje włosy!

Niektóre fryzury są piękne i wyglądają spektakularnie, ale niestety mogą niszczyć włosy. Napięta skóra, osłabione kosmyki i cebulki włosów to nieodłączony elementem tych fryzur. Poznaj fryzury, które niszczą strukturę włosa. O każdej z nich opowiedziała popularna TikTokerka.

Robiąc niektóre fryzury, nie myślimy, czy będą one zdrowe dla naszych włosów, a jedynie chcemy wyglądać dobrze. Często pomysły na fryzury bierzemy od gwiazd i marzymy, aby wyglądać tak samo olśniewająco, jak one. Jednak warto czasami przemyśleć, czy dana fryzura nie zrobi nam krzywdy. Poznaj fryzury, które niszczą włosy.

Zobacz wideo Czas iść do szkoły, a włosy najchętniej schowałabyś pod czapką? Ta fryzura cię uratuje!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

TikTokerka pokazała fryzury, które niszczą włosy. Lepiej ich nie wykonuj!

Na platformie TikTok roi się od różnych trików i wskazówek modowych, makijażowych itp. Tym razem jedna z użytkowniczek przedstawiła fryzury groźne dla włosów. Pierwszym z przykładów podanych przez tiktokerkę, jest wysoki kucyk, który powoduje napięcia w skórze głowy i osłabia mieszki włosowe. Częste noszenie takiej fryzury może powodować nawet przerzedzenia na zakolach! Drugą fryzurą, która osłabia włosy, są ciasne warkocze bokserskie, które bardzo mocno naciągają skórę głowy, powodując pieczenie. Trzecim przykładem, który może zaskoczyć niejedną osobę, jest wysoki kok, nawet ten luźniejszy. Kok na czubku głowy potrafi obciążyć mieszki włosowe i naciągnąć skórę głowy.

Dlaczego wypadają włosy? Jeśli myślisz o tych fryzurach, lepiej z nich zrezygnuj

Wiele kobiet marzy o długich i gęstych włosach. Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i nieużywanie urządzeń takich jak prostownica czy lokówka to jedno, jednak warto zwrócić uwagę na upięcia kosmyków, nawyki żywieniowe i czynności wykonywane na włosach. Do wypadania włosów przyczynia się np. doczepianie włosów, które w ostatnim czasie jest bardzo popularne. Jeśli widzisz na szczotce większą ilość włosów niż zazwyczaj, zastanów się, czy dobrze się odżywiasz oraz, czy twoja pielęgnacja jest odpowiednia. Może warto zmienić szampon na inny? Często przyczyną wypadania włosów jest również brak witamin, dlatego najlepiej w takiej sytuacji udać się do specjalisty. 

Więcej o: