Kalendarz 2023: dni wolne od pracy. Kiedy wypadają święta i długie weekendy? Szybko zaplanuj urlop

Kiedy wypadają dni wolne w 2023 roku? Według kalendarza czeka nas kilka długich weekendów. Sprawdź, kiedy przypadają, by dobrze zaplanować urlop. Biorąc wolne w poszczególne dni możesz zagwarantować sobie wyjątkowo długi wypoczynek.

Zastanawiasz się jak zaplanować urlop? Sprawdź kalendarz świąt i dni wolnych, by zagwarantować sobie wypoczynek. W tym roku trafi się parę okazji na długi weekend, który można dodatkowo wydłużyć.

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dni wolne 2023. Kiedy wypadają święta?

Pierwszy długi weekend mamy już z sobą. 6 stycznia obchodziliśmy Święto Trzech Króli. Przypadło na piątek, dlatego przez kolejne trzy dni mogliśmy się cieszyć wypoczynkiem. Kolejne dni wolne od pracy pojawią się dopiero za trzy miesiące. Wielkanoc jest świętem ruchomym i w tym roku wypada na początku kwietnia. Niedzielę Wielkanocną będziemy obchodzić 9 kwietnia, jednak okres świętowania zaczyna się już tydzień wcześniej. 2 kwietnia przypadnie Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień.

Majówka 2023. Kalendarz wskazuje, że w tym roku będziemy mieć bardzo długi weekend

Na przełomie kwietnia i maja szykuje nam się wyjątkowo długi wypoczynek. 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Jeśli weźmiemy urlop we wtorek, to wraz z poprzedzającym weekendem będziemy mogli cieszyć się pięcioma dniami wolnego. Jeśli przysługuje ci więcej dni urlopowych, weź wolne w czwartek i piątek. To będzie świetna okazja na długi wyjazd za granicę.

Kalendarz dni wolnych 2023. Jak zaplanować urlop?

Kolejne święta wypadają w poszczególne dni:

  • 28 maja (niedziela) - Zielone Świątki
  • 8 czerwca (czwartek) - Boże Ciało
  • 15 sierpnia (wtorek) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (środa) - Wszystkich Świętych
  • 11 listopada (sobota) - Święto Niepodległości
  • 25 grudnia (poniedziałek) - Pierwszy dzień Bożego Narodzenia
  • 26 grudnia (wtorek) - Drugi dzień Bożego Narodzenia

Wynika z tego, że najszybciej długi weekend możemy zrobić w czerwcu. Planując urlop na piątek 9 czerwca będziemy mieć cztery dni wolnego wraz z weekendem. Warto pamiętać, że zgodnie z Kodeksem pracy za święto wypadające w sobotę możemy odebrać dodatkowy dzień urlopu. Jego termin ustala się z pracodawcą.

Więcej o: