Jak rozczesać włosy, aby ich nie zniszczyć? Skuteczne triki fryzjerów na kołtuny we włosach

Masz problem z nieustannie splątanymi włosami? Kiedy kołtuny tworzą się wyjątkowo duże, ich rozczesanie staje się prawie niemożliwe i może skończyć się obcięciem części fryzury. Na szczęście znamy sposoby, jak rozczesać włosy. To fryzjerskie triki!

Problem skołtunionych włosów może dotknąć każdego z nas. Splątana fryzura sprawia, że spędzamy ogromną ilość czasu na próbach rozczesania potarganych kosmyków, nierzadko wyrywając przy tym większość z nich. Okazuje się jednak, że wystarczą domowe sposoby pielęgnacyjne lub parę fryzjerskich trików, by raz na zawsze pozbyć się problemu.

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak rozczesać splątane włosy nie niszcząc ich? Sprawdź, jak powstają kołtuny

Kołtun to nic innego jak bardzo mocno splątane pasmo włosów. Powstaje najczęściej w momencie, gdy odchylone łuski kosmyków zahaczają o siebie. Z tego powodu najbardziej narażone są włosy suche, wysokoporowate i mocno zniszczone. Kołtuny tworzą się również u osób borykających się z rozdwojonymi końcówkami, na których w wyniku tarcia powstają trudne do rozplątania supełki.

Kołtuny na włosach. Sprawdź, jak szybko i bezboleśnie pozbyć się problemu

Przede wszystkim nigdy nie rozczesuj kołtunów na siłę. Ryzykujesz wtedy bólem i wyrwaniem dużej ilości włosów. W salonach fryzjerskich popularne są specjalne spreje do rozczesywania splątanych fryzur. Nie kosztują fortuny, a szybko i skutecznie działają. Wystarczy zaaplikować kosmetyk na suche włosy i spróbować delikatnie rozczesać. Jeśli nie mamy jednak pod ręką odżywki, wypróbujmy równie dobry naturalny sposób, z wykorzystaniem produktu, który posiadamy w domu. Zacznij od cierpliwego rozczesywania kosmyków od dołu. Jeśli natrafisz na kołtun, pokryj go niewielką ilością oleju i spróbuj ponownie. Włosy stają się śliskie i nie zaczepiają o siebie, co z pewnością ułatwi ich rozplątanie.

Jak rozczesać kołtuny? Te triki sprawią, że problem odejdzie w zapomnienie

Jeżeli twoje włosy mają tendencję do ciągłego plątania, możesz temu zapobiec, wprowadzając do pielęgnacji te proste triki. Nie zostawiaj na noc rozpuszczonych włosów, zamiast tego upnij je w luźny warkocz. Zapobiegniesz plątaniu się i ciągnięciu włosów oraz oszczędzisz sobie problemów z samego rana. Jeśli możesz, śpij na satynowej poduszce, której materiał jest idealny dla wszystkich rodzajów kosmyków. Satynowa poszewka skutecznie zapobiega plątaniu i puszeniu się włosów w czasie snu.

Więcej o: