Jak zawiązać krawat? Dzięki tym sposobom zrobisz to w kilka sekund! Filmik podbija sieć

Dobrze zawiązany krawat to podstawa eleganckiego stroju. Warto opanować tę umiejętność do perfekcji. Jak szybko zawiązać krawat? TikToker zna na to odpowiedź, a nawet kilka. Oto sposoby, jak zawiązać krawat efektownie i w kilka sekund!

Choć krawat to najpopularniejsza ozdoba męskich garniturów, to wiele osób nie wie, jak go zawiązać. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to skomplikowane, jednak są sposoby, które ułatwią robotę. Najczęściej stosuje się węzeł typu windsor, ale istnieje jeszcze kilka innych ciekawych trków na wiązanie krawata. Sprawdź, jak to zrobić.

Zobacz wideo Najszybszy sposób na zawiązanie krawata. Zdziwisz się, kiedy zobaczysz, jakie to proste!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zawiązać krawat? Instrukcja krok po kroku

Najprostszym sposobem na wiązanie krawata jest węzeł windsorski. Jest on nie tylko łatwy, ale też ma symetryczny kształt. Zawieś krawat na szyi z cienką częścią po prawej stronie. Powinna być trochę wyżej. Skrzyżuj obie części z szerszą u góry i przełóż ją od tyłu. Następnie przeciągnij ją od tyłu na lewą stronę i ponownie przewiń przez pętlę, tym razem od przodu. Teraz masz dwie mniejsze pętle związane na dużej. Szeroką końcówkę przełóż przodem na prawą stronę i jeszcze raz — przez dużą pętlę. Na koniec włóż ją w małą pętelkę, która powstanie i gotowe.

Gdzie wyrzucić stare ubrania - sprawdź zasady segregacji. Zdjęcie ilustracyjne Gdzie wyrzucić stare ubrania - sprawdź najważniejsze zasady segregacji śmieci

Jak szybko zawiązać krawat? Najprostsze sposoby

Użytkownik platformy TikTok o nazwie "suitclub.dk" zajmuje się eleganckim ubiorem i poradami dotyczącymi męskiego stroju. Mężczyzna pokazał również prosty sposób na związanie krawata leżącego na stole. Wiele osób ma problem z wiązaniem pod szyją, gdy nie widzą, co robią. Być może ten sposób będzie dla nich pomocny. 

Rozłóż krawat na płaskiej powierzchni i zrób dwie pętle na obu końcach w przeciwległe strony. Złap pętlę z cienkiej końcówki i zawiń wokół jej osi. Następnie tą samą ręką złap drugą pętlę i przełóż przez obie cienką końcówkę krawata. Ściśnij i gotowe. Gdy nabierzesz wprawy, będziesz robić taki węzeł w kilkanaście sekund.

Jak zaparzyć doskonałą i aromatyczną kawę? Nie popełniaj tych błędów! To one sprawią, że traci smak Jak zaparzyć doskonałą i aromatyczną kawę? Nie popełniaj tych błędów!

Ciekawe sposoby na wiązanie krawata. Nie tylko windsor jest elegancki

Oprócz podstawowego wiązania są jeszcze ciekawsze węzły, które sprawią, że krawat będzie wyglądał bardzo elegancko. Jeden z nich pokazał użytkownik TikToka o nazwie "tieclub007".

Przedstawiony węzeł może wydawać się dość skomplikowany. Rzeczywiście trzeba poświęcić mu trochę więcej uwagi, ale gdy już nauczysz się, jak wiązać krawat w ten sposób z pewnością zaskoczysz swoich znajomych podczas oficjalnego spotkania.

Więcej o: