Jak wyczyścić grzejnik panelowy? Instrukcja krok po kroku. Jeden błąd może cię sporo kosztować

Wiele osób zapomina o czyszczeniu grzejnika lub czyści go tylko powierzchownie. Poznaj sposoby na czyszczenie grzejnika panelowego. Jak wyczyścić grzejnik panelowy? Czym umyć grzejnik panelowy? Koniecznie dowiedz się, nim będzie za późno.

Grzejniki w domach i mieszkaniach szczególnie w okresie zimowym są włączane dość często. Z pewnością widzisz, ile kurzu osadza się na powierzchni grzejnika. Jednak kurz ten znajduje się również w środku oraz z tyłu urządzenia. Poznaj sposoby na wyczyszczenie grzejnika panelowego w domu.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego warto czyścić grzejnik panelowy? Powody są bardzo ważne

Czyszczenie grzejnika panelowego nie jest łatwe, ponieważ ciężko jest dostać się do niektórych zakamarków. Z pewnością właśnie dlatego większość osób przeciera tylko grzejnik szmatką z zewnątrz. Jednak zabrudzenia i kurz znajdują się również z drugiej strony, a nie czyszczenie ich niesie za sobą konsekwencje. Jeśli jesteś alergikiem, czyszczenie grzejnika z kurzu powinno być dla ciebie czymś normalnym. Nieczyszczony kurz na grzejniku potrafi roznieść się po całym mieszkaniu, a nie ma to dobrego wpływu na zdrowie. Co więcej, jeśli warstwa kurzu jest duża, podczas działania grzejnika możesz odczuwać specyficzny, nieprzyjemny zapach.

Jak czyścić grzejnik panelowy? Nie popełniaj tych błędów!

Czyszczenie grzejnika powinno być przeprowadzone na spokojnie i dokładnie. Działanie w pośpiechu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Do czyszczenia grzejnika potrzebujesz jedynie wilgotnej ściereczki lub specjalnej szczotki do czyszczenia grzejników. Dzięki szczotce wyczyścisz najmniejsze zakamarki z kurzu, więc warto taką posiadać w domu. Pamiętaj, aby czyścić grzejnik tylko wtedy gdy jest on zimny. Na koniec mycia grzejnika wytrzyj go suchą szmatką, aby kurz nie osiadał na nim zbyt szybko.

Jak często czyścić grzejnik? Alergicy powinni robić to częściej

Czyszczenie grzejnika powinno odbywać się wtedy, gdy zaobserwujemy sporą ilość kurzu. Jeśli jesteś alergikiem, przetarcie grzejnika ściereczką nawet codziennie nie zaszkodzi, a dobrze zrobi dla twojego zdrowia. Grzejnik warto czyścić kilka razy w roku i nie zapominać o tym urządzeniu, ponieważ jeśli wcale nie czyścisz grzejnika, później będzie ciężko domyć stare zabrudzenia.

Więcej o: