Grzejniki w domach i mieszkaniach szczególnie w okresie zimowym są włączane dość często. Z pewnością widzisz, ile kurzu osadza się na powierzchni grzejnika. Jednak kurz ten znajduje się również w środku oraz z tyłu urządzenia. Poznaj sposoby na wyczyszczenie grzejnika panelowego w domu.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Czyszczenie grzejnika panelowego nie jest łatwe, ponieważ ciężko jest dostać się do niektórych zakamarków. Z pewnością właśnie dlatego większość osób przeciera tylko grzejnik szmatką z zewnątrz. Jednak zabrudzenia i kurz znajdują się również z drugiej strony, a nie czyszczenie ich niesie za sobą konsekwencje. Jeśli jesteś alergikiem, czyszczenie grzejnika z kurzu powinno być dla ciebie czymś normalnym. Nieczyszczony kurz na grzejniku potrafi roznieść się po całym mieszkaniu, a nie ma to dobrego wpływu na zdrowie. Co więcej, jeśli warstwa kurzu jest duża, podczas działania grzejnika możesz odczuwać specyficzny, nieprzyjemny zapach.
Czyszczenie grzejnika powinno być przeprowadzone na spokojnie i dokładnie. Działanie w pośpiechu nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Do czyszczenia grzejnika potrzebujesz jedynie wilgotnej ściereczki lub specjalnej szczotki do czyszczenia grzejników. Dzięki szczotce wyczyścisz najmniejsze zakamarki z kurzu, więc warto taką posiadać w domu. Pamiętaj, aby czyścić grzejnik tylko wtedy gdy jest on zimny. Na koniec mycia grzejnika wytrzyj go suchą szmatką, aby kurz nie osiadał na nim zbyt szybko.
Czyszczenie grzejnika powinno odbywać się wtedy, gdy zaobserwujemy sporą ilość kurzu. Jeśli jesteś alergikiem, przetarcie grzejnika ściereczką nawet codziennie nie zaszkodzi, a dobrze zrobi dla twojego zdrowia. Grzejnik warto czyścić kilka razy w roku i nie zapominać o tym urządzeniu, ponieważ jeśli wcale nie czyścisz grzejnika, później będzie ciężko domyć stare zabrudzenia.