Zaparowane szyby po nocy i mokre okna? Ten genialny sposób na wilgoć szybko załatwi problem

Jak zwalczyć wilgoć w domu lub mieszkaniu? Zimą jesteśmy szczególnie narażeni na występowanie problemu, jakim są zaparowane szyby. Istnieje jednak prosty, domowy sposób, by temu zapobiec. Podpowiadamy, jakie są najlepsze domowe sposoby na wilgoć w pomieszczeniach.

Zaparowane okna po nocy i skraplająca się woda na szybach to częsty widok zimą. Wilgoć, która w ten sposób się zbiera, może być uciążliwa, ale i niebezpieczna. Im dłużej okna będą mokre, tym większe prawdopodobieństwo powstania grzyba i pleśni, które są trudne do zlikwidowania i szkodzą naszym drogom oddechowym. Co zatem zrobić, by temu zapobiec?

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaparowane szyby po nocy? Ten tani i skuteczny trik pozwoli pozbyć się problemu

Aby pozbyć się zaparowanych szyb, możesz wykonać domowy preparat do mycia okien. Kosztuje grosze, a jest tak skuteczny jak sklepowy płyn. Wystarczy, że zmieszasz w równych proporcjach wodę z octem, a następnie przetrzesz powstałą miksturą szybę. Sprawi to, że para będzie osadzała się znacznie wolniej, a efekt utrzyma się przynajmniej kilka dni.

Jak sprawić, by okna nie parowały? Wypróbuj ten sposób, jest prosty i niedrogi

Kolejną propozycją wartą uwagi jest zastosowanie pianki do golenia, którą najprawdopodobniej masz w domu. Rozsmaruj ją na szybach, a potem dokładnie je przetrzyj. Sprawi to, że przez długi czas para nie będzie się pojawiać. Zamiast pianki możesz wykorzystać sól kuchenną, znaną ze swoich właściwości pochłaniania wilgoci. Umieść woreczki z solą na parapetach lub w okolicy okien. Ten sposób działa długo i możesz wykorzystać go również w innych miejscach, w których zbiera się wilgoć.

Jak zapobiegać parowaniu okien? Porady, o których warto pamiętać

Jeśli chcesz zapobiec skraplaniu się pary wodnej na szybach w przyszłości, pamiętaj o tych kilku wskazówkach. Staraj się utrzymać w domu stałą temperaturę, nieprzekraczającą 21 stopni Celsjusza. Nie susz prania przy oknach, a jeśli musisz, zadbaj o prawidłowy przepływ powietrza. Jeśli parują okna w kuchni, a posiadasz okap, zawsze włączaj go podczas gotowania. Stosując się to tych porad, możesz mieć pewność, że problem zaparowanych szyb odejdzie w niepamięć.

Więcej o: