Przez inflację nie goli się, a włosy myje raz w miesiącu! "Mam gdzieś, czy ludzie myślą, że jestem obrzydliwa"

Kobieta znalazła sposób na oszczędzenie pieniędzy podczas inflacji. Postanowiła zrezygnować z golenia się, a włosy myje tylko raz w miesiącu. Jej mąż nie był zadowolony z jej decyzji...

Kobieta wyznała, jak oszczędza pieniądze, poprzez niemycie włosów i niegolenie nóg 

Chloe Mclntyre, z Melton Mowbray wzięła oszczędność o krok dalej. Zdecydowała się na nietypowe sposoby oszczędzania pieniędzy podczas kryzysu, którymi pochwaliła się w wywiadzie z The Sun. Kobieta całkowicie zrezygnowała z golenia nóg oraz mycia włosów.

Chloe postanowiła myć włosy raz w miesiącu i ograniczać czas spędzany pod prysznicem do dwóch minut

Była barmanka, nie dba o to, czy ludzie będą uważać ją za szaloną. Opinie ludzi jej nie interesują, wystarcza jej fakt, że dzięki swojej decyzji oszczędza pieniądze.

Chloe twierdzi, że te małe zmiany, które wprowadziła w życie w 2022 roku, sprawiły, że do końca roku zaoszczędziła 400 funtów.

Chloe przyznaje, że początki nie należały do łatwych. 

Pierwsze dwa tygodnie były najgorsze, nawet obrzydliwe. Moje włosy stały się tłuste i splątane. Skóra głowy swędziała

- wspominała w rozmowie z "The Sun".

Młoda mama nie poddała się jednak, ponieważ wyliczyła, że miesięcznie przeznaczała aż 20 funtów na sam szampon i odżywkę. Za dnia więc dzielnie związywała brudne włosy w koński ogon, wieczorami natomiast godzinami czesała je z kołtunów.

Upewniam się, że nie spędzam pod prysznicem więcej niż dwóch minut, przez to nie mam czasu na golenie nóg czy mycie włosów. Nie jestem wcale przestraszona gąszczem czarnych włosów, który zaczyna pojawiać się na moim ciele.

Jej decyzji na początku nie akceptował jej partner, któremu pojawiające się na ciele narzeczonej owłosienie nie odpowiadało

Narzeczony kobiety, 38-letni Jack na początku nie mógł przyzwyczaić się do gęstego owłosienia, które pojawiło się na ciele ukochanej. Z czasem jednak mężczyzna przyzwyczaił się do tego faktu i przestał na to narzekać.

 

Obecnie kobieta zajmuje się wychowaniem swojej 10-miesięcznej córki Clementine. Razem z partnerem zarabiają około 25 tysięcy funtów rocznie. Wysokie wydatki na rachunki zmusiły ją do znajdowania kolejnych sposobów na oszczędzanie. Kobieta twierdzi, że każdego dnia wymyśla nowe sposoby na oszczędzanie pieniędzy.

Źródło: The Sun

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: