Wygładza twarz i niweluje oznaki zmęczenia. Banalny trik, na który nie wydasz ani złotówki!

Ten prosty, domowy zabieg stosowany był już przez nasze babcie. To sprawdzony trik, który poprawia koloryt oraz elastyczność skóry, przyczyniając się do poprawy naszego zdrowia i urody. Dowiedz się, jak prawidłowo go stosować, aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Powszechnie wiadomo, że zimne temperatury mają bardzo pozytywny wpływ na naszą skórę. Dzięki obkurczaniu, a następnie rozszerzaniu się naczyń krwionośnych, poprawia się krążenie, wspomagając redukcję cellulitu. Ponadto zimno ujędrnia i odmładza skórę oraz może zlikwidować worki pod oczami. 

Zobacz wideo Małgorzata Kożuchowska była na masażu twarzy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić samodzielnie masaż kostkami lodu? Nie zapomnij o tej ważnej wskazówce

Masaż przy użyciu lodu jest jedną z metod krioterapii, która wykorzystywana jest głównie w odnowie biologicznej. Może być wykonywany u każdego po uprzednim wykluczeniu przeciwwskazań. Potrzebujemy jedynie kostek lodu. Jeśli jesteśmy wrażliwi na zimno, warto zawinąć je cienkim ręcznikiem lub umieścić w woreczku foliowym. Na samym początku przykładamy kostki na kilka sekund, a po przyzwyczajeniu się, zaczynamy masować okrężnymi ruchami. Masaż wykonujemy zawsze od wewnątrz na zewnątrz oraz od dołu do góry. Dzięki temu poprawiamy krążenie i przepływ limfy, co działa doskonale przeciw obrzękom oraz wygładzająco.

Masaż kostkami lodu. Niweluje oznaki zmęczenia i odmładza skórę

Największą zaletą masażu kostkami lodu jest to, że odmładza naszą skórę i pozwala pozbyć się oznak zmęczenia. Lód przykładany na zmarszczki skutecznie ujędrnia, przyczyniając się do ich wygładzania. Ponadto zimno opóźnia proces starzenia. Okazuje się również, że lodowe masaże dobrze działają na stany zapalne skóry, zmniejszając bolesność wyprysków, oraz przyspieszając ich gojenie.

Masaż kostkami lodu. Szereg korzyści nie tylko dla skóry twarzy

Warto wiedzieć, że masaż lodem nie musi dotyczyć jedynie twarzy. Skutecznie sprawdzi się również jako środek przeciwbólowy we wszelkiego rodzaju stłuczeniach i obrzękach. Wystawianie się na zmiany temperatur działa relaksująco i poprawia pracę serca. Nie bez znaczenia jest również to, że może zapobiec żylakom, ze względu na właściwości poprawiające krążenie. Pamiętaj jedynie, by stosować go z umiarem. Podczas masażu ma być ci ciepło, chłód powinien działać jedynie na wybrane miejsca.

Więcej o: